• Неодамнешно
Forsining Луксузни Секојдневен Дизајн Moonphase Календар Екранот Mens Автоматско Мода Врвот Бренд На Луксузни Механички Машки Часовници Зглоб

Forsining Луксузни Секојдневен Дизајн Moonphase Календар Екранот Mens Автоматско Мода Врвот Бренд На Луксузни Механички Машки

DEN 2255.52

Количината на стоката
Това е достапна


Опис : - Вистинска Кожа ви дава нова класична дефиниција. - Скелет dial дизајн открива вашиот модерен точка на гледање. - Не ' рѓосувачки челик види случај го прави види повеќе издржливи. - Секојдневно отпорност на вода (не за туширање и пливање). - Бојата не може да се појави како точно како во реалниот живот поради варијации помеѓу компјутерски монитори и nacked боја на очите разлика. Спецификација (приближно) : - Дијаметар : 4.3 см - Дебелина : 1,5 см - Должина на watch бенд : 24.5 см - Бенд ширина : 2,2 см - Движење : Механички часовници - Види бенд : Вистинска Кожа - Види случај : Нерѓосувачки челик Пакетот вклучува : - 1 x Механички watch - 1* GMT Картон Подарок Кутија Потсетување : 1. Ве молиме кора сите филмови исклучен пред да го носи. 2. Ве молиме чувајте го види подалеку од магнети за да се избегнат одлуки види престане да работи. 3. Ве молиме правец до види пред секоја употреба.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Функција:
Фаза На Месечината,Да Се Заврши Календарот,Светлечки
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Dial Дијаметар:
43mm
Бренд Име:
FORSINING
Број На Модел На:
GMT958-6
Затворач Тип:
Тока
Стил:
Луксуз
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Кутии & Случаи Материјал:
кожа
Бендот Должина:
Беа 25,5 см
Случај Дебелина:
15mm
Отпорност На Вода Длабочина:
Не водоотпорен
Пол:
Мажи
Бендот Ширина:
22mm
Dial Прозорец Материјал Тип:
Стакло
Движење:
Автоматско Само-Ветрот

Слични производи во категоријата