• Неодамнешно
Сопствени направени 500pcs логото тубуларна bandana да Чиле е Хорхе, Црна и Црвена два боја габи , Вклучуваат и ПРОЗОРЦИ цена. 17-19days испорака

Сопствени направени 500pcs логото тубуларна bandana да Чиле е Хорхе, Црна и Црвена два боја габи , Вклучуваат и ПРОЗОРЦИ цена.

DEN 25920.00

Количината на стоката
Това е достапна

5 килограми
N. 60% Попуст цена, Брза услуга
Лично ЛОГО : на располагање
Повеќето Брз Време На Испорака
Количина
500 компјутери
1000 компјутери
5000 компјутери
10000 компјутери
50000 компјутери
Најголемиот дел дена
5-10 дена
5-10 дена
5-10 дена
10-15 дена
По 15-20 дена
Компанијата Информации
Бизнис Тип : Производител, трговското Друштво Главни Производи : ОЕМ Облека,ОЕМ Ткаенина Локација : Жеџијанг, Кина (Копно) Година Основана : 2008 Број На Вработени : 101 - 200 Луѓе Вкупно Приходи : US$1 Милиони САД$2.5 Милиони Главните Пазари : Централна Америка, Северна Европа, Океанија, Источна Азија, Западна Европа
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Етикета, Hangtag, и Пакување
Pls љубезно ве молиме да ги споделите со нас информации за етикета, hangtag, и пакување пред да се цитирам за да се добие точната цена.5 килограми
Детали За Производот
Зошто да го одберете нас?
1.
50%депозит и 50% пред shippment
Ви благодариме за вашето време! Било прашање pls контактирајте ме.
Пакување & Испорака
Пакување детали
1 парче во една opp вреќа
500pcs по картон / 600pcs по картон
N. тоа е нашата работат за.5 килограми
Н. 11kgs
500pcs/ЦТН
CTN Големина : 58*27*38cm
G.060
Основен материјал за bandanas : Модални
се намалува помалку, е помек на допир и е повеќе абсорбента од ткаенина направена од чист памук. Покаже она што сте размислување брзо.
Начин на плаќање : TT, L/C .5 долари по еден, depond еден материјал и количина
Пакет Цена
Бесплатни картон, opp кеси се обезбеди, исто Така, обезбеди прилагодено дизајн
Експрес Shippment
Ние работиме со ТНТ,Fedex,DHL,UPS-от,итн.
Обичај Рефлексивни Тубуларна bandana, Контактирајте со нас ве молиме
Пакување & Испорака
1.
вратот цевка bandanas
Материјал
Материјал : 250g Руно / 92%ПОЛИЕСТЕР+8%SPANDEX (240g, 130g, 165g) дише 100% микрофибер полиестер / Најлон / 100% памук , 0.PVC кеса или Хартија дисплеј картичка
Нашите Услуги
Референца Картон Големина
100pcs/ЦТН
CTN Големина : 27*25*19cm
G.
Боја
Pantone боја на располагање, по боја(тоа може да биде наплата, ако можете да додадете до 5000pcs во една година)
Големина 25*50/60/други(cm)
Логото влијаеше
на располагање
OEM услуга
на располагање, ние може да поддржува 3 D дизајн ви помогне да размислуваат за вашата дизајн
Се прилагодите услуга
на располагање
Употреба
headbands, bandana,капа, headware,balacalva и шапка итн.

Клучни карактеристики

Големина:
One Size
боја:
500pcs Сопствени Направени
Број На Модел На:
обичај лесна bandanna
Стил:
Активни
Шаблон Тип:
Печати
Материјал:
Полиестер
Големина:
Постојаност на боја :
4 ниво
Материјал:
Дебела 100% Полиестер fibric
Пакување:
OPP Вреќа слободни
Функција:
Влага-wicking , мека, дише
Лесна bandana Мин. цел :
500pcs
Производство на оптоварување:
7-12days

Слични производи во категоријата