• Неодамнешно
LR844-Топла Продажба Година Дизајнер Модерна Уметност Оркестарот Обоени Разнесени Стакло Лустерот за Продажба

LR844-Топла Продажба Година Дизајнер Модерна Уметност Оркестарот Обоени Разнесени Стакло Лустерот за Продажба

DEN 43200.00

Количината на стоката
Това е достапна

Кујна светла, Бања светла, Разнесени светла, Кристал на светлина, Murano стакло tabletop, Стакло sculoture, Ѕид уметност.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон.
П8 : Каков вид на светилки се користи за лустерот ? Влезен напон е? Животот е? Може ли да се купи од нашата земја лесно?
Ние ги користиме LED светилки, што е заштита на животната средина и енергија конзервација .
Влезен напон е 110 V, 220 V, 240 V, може да се. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве молиме овозможи 3-4weeks за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3weeks.
П5 : Каков вид на превозот начин не ја користите?
И по море и да ги Изразат се во ред, можете да одберете од себе. Со цел да им понудиме на нашите клиенти широк спектар на модерни и традиционални производи, ние сме активни во следниве сегменти. Сите наши вработени имаат практично искуство виси овие лустери и се фантастичен ресурси за сугестии и предлози. Оваа предност не само што заштедува нашите клиенти време, но нивните пари премногу. Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервни делови за замена, покрај имаме многу добра и професионален пакет со инсталација настава и слики. Comany Информации : Ние поголеми во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. На големина и боја може да се прилагоди . Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Тело Материјал:
Стакло
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
7 дена
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CE,УЛ
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Напон:
110-240V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
LR844
Wattage:
3w/led
боја:
сопствени направени
Големина:
Custom made
MOQ:
1Piece Murano Стакло Лустерот
Примена:
Дома ,Хотел ,Лоби
Материјал:
Разнесени Стакло,Стакло Murano
Извор На Светлина:
LED
Стил:
Модерната Уметност Оркестарот
време на испорака:
15days
Техника:
Рака Разнесени

Слични производи во категоријата