• Неодамнешно
ПТ-SD309 Прецизни Прирачник Goniometer Фаза, Dovetail Платформа, Оптички Лизгачки Табела, Ротација Опсег: +/-8 степен

ПТ-SD309 Прецизни Прирачник Goniometer Фаза, Dovetail Платформа, Оптички Лизгачки Табела, Ротација Опсег: +/-8 степен

DEN 9791.52

Количината на стоката
Това е достапна


Конкурентна стока
PDV нуди висока прецизност електрични платформа, висока прецизност прирачник платформа, оптички плоча, микроскоп заграда, долги работни растојание цел, микроскоп осветлување извор, оптички клупата производи за лабораториска светлина на патот за градење.
ние ќе ви обезбедиме одлична услуга и конкурентна цена за вас, ние се очекува да стане вашиот долгорочен партнер во Кина.
Производ карактеристики
Нова изградба на нови технологии;
Клучот индекс има до меѓународно ниво на слични производи од строго инспекција ;
Професионални R & D тим да ги исполни вашите индивидуални потреби.
Спецификации
Реден Број : PT-SD309
Ротација Опсег : ±8°
Платформа : 41mm x 27mm
Висина на Ротација Центар : 16mm
Отстапување на Ротација Центар : φ0.08mm
Вози Механизам : Микрометар Глава
Туристички Водич : Dovetail
Graduations : 1°
Минимална Отчитување : 1°
Минимална Се Прилагоди На Далечина : 30"
Yawing : 200"
Возен : 200"
Материјал – Крај : Нерѓосувачки Челик
Капацитет : 2 Kg
Тежина : 0.21 kg

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
ПТ-SD309
Водич Ширина или Дијаметар:
41mm x 27mm
Водич Должина:
±8°

Слични производи во категоријата