• Неодамнешно
Нова Пумпа за Вода Impeller за Џонсон Evinrude 375638 389642 775518 18-3002 500351 9-45215

Нова Пумпа за Вода Impeller за Џонсон Evinrude 375638 389642 775518 18-3002 500351 9-45215

DEN 604.80

Количината на стоката
Това е достапна

Нова Пумпа за Вода Impeller за Џонсон Evinrude 375638 389642 775518 18-3002 500351 9-45215 Тоа беше се користи за резервни Уп :
Џонсон Evinrude Пумпа за вода Impeller 375638 389642 775518
Сиера 18-3002
ЦЕФ 500351
Mallory 9-45215
Нема. Бришачи : 6
Длабочина /Висина/ Ширина : 12.8 мм
Надворешниот/Надворешни impeller дијаметар : 69.2 mm
Внатрешни вратило insert/центар дијаметар : 12.7 mm
Нето Тежина : 41g Џонсон /Evinrude outboard motors
10 HP 1949-1957
15 HP 1953-1965
18 HP 1953-1965 1968-1970
20 HP 1966-1973
25 HP 1969-1978
30 HP 1970-1978

Клучни карактеристики

Земја/Регион на Производство:
Кина
Бренд Име:
amic
Производителот Дел Број:
777126S

Слични производи во категоријата