• Неодамнешно
  • -20 %
Висок квалитет led GY6.35 светилки,12v 4w висока моќност 5630 SMD G6.35 led светла,GU6.35 4w led светилки 12v GY6 led бесплатен превозот 8pcs/многу

Висок квалитет led GY6.35 светилки,12v 4w висока моќност 5630 SMD G6.35 led светла,GU6.35 4w led светилки 12v GY6 led бесплатен

DEN 1306.00
DEN 1632.00

Количината на стоката
Това е достапна


1.Тип на производ : GY6.35-8 SMD-HP
2.Влезен Напон : AC/DC12 V
3.Моќ Дисипација : 4.0 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 400-480 LM
5.Зрак Агол : 360 степени
6.Светилки носителот : GY6.35 (P=6.35 mm)
7.Led боја : Бела/Топло бела
8.illuminant димензија : Φ26x40.0mm
9.Тежина : 35g
10.Оперативен Температура : -40~85 C
11.Сертификати : ROHS , CE

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
4w
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
База Тип:
GY6.35
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5730
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
8 компјутери
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Должина:
N
Обликот:
R

Слични производи во категоријата