• Неодамнешно
  • -7 %
5pcs E27 Кри Чип 9w 12w 15w КОЧАН LED светлото на рефлекторите Сијалица Кул Бело Топло Бела dimmable светлина AC85-265V светилка Дома Осветлување

5pcs E27 Кри Чип 9w 12w 15w КОЧАН LED светлото на рефлекторите Сијалица Кул Бело Топло Бела dimmable светлина AC85-265V светилка

DEN 514.00
DEN 552.00

Количината на стоката
Това е достапна

5pcs E27 Кри Чип 9w 12w 15w КОЧАН LED светлото на рефлекторите Сијалица Кул Бело Топло Бела dimmable светлина AC85-265 V светилка Дома Осветлување
Преглед :
LED светилки нудат едноставен начин да се заштедат пари и разубават вашиот дом.
Дизајниран со користење на најнова во LED технологија, овие LED светилки испорачува највисоко ниво на светлина квалитет и заштеда на енергија во елегантен дизајн кој лесно се вклопува во вашиот стандарден тела веќе ги имате во вашиот дом.
LED сијалица, го намалува енергија и трошоци за одржување во споредба со блескаво, халоген или компактни флуоресцентни светилки.
LED сијалица има 120 степен зрак агол за поефикасно осветлување.
Тие се слободни од UV и IR зрачење минимизирање на промена на бојата и исчезнува од материјали.
Тие се кул на допир што ги прави побезбеден за деца од традиционалните стандардни светилки кои се исклучително жешко.
Карактеристики :
База Тип : GU10/E27/E14/MR16
Моќност : 9 W 12 W 15 W
Живот : 50000 (H)
Dimmable : Да
Материјал : Алуминиум
Агол На Гледање : 60°
Напон : AC90-260 V
(Ако dimmable, постои 220 V или 110 V за избор. Pls остават порака што напонот што треба кога цел)
Пакет :
E27 LED Сијалица

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
9w, 12w, 15w
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
Обликот:
Бар
Напон:
90-260V
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CE
Број на LED Чип:
1 buc
Бренд Име:
DOOYOR
Зрак Агол(°):
120°
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
База Тип:
E27
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
100000
Моќ Толеранција:
5%
LED Чип Бренд:
Lumiled
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Должина:
60/72/86mm

Слични производи во категоријата