• Неодамнешно
  • -0 %
led сијалица MR16 КОЧАН центарот на вниманието 9w 12W 15W dimmable место светилка 12v MR16 место агол за дневна соба, спална соба, табела светилка

led сијалица MR16 КОЧАН центарот на вниманието 9w 12W 15W dimmable место светилка 12v MR16 место агол за дневна соба, спална

DEN 102.00
DEN 102.24

Количината на стоката
Това е достапна


led сијалица MR16 КОЧАН центарот на вниманието 9w 12 W 15 W dimmable место светилка 12v MR16 место агол за дневна соба, спална соба, табела светилка
Преглед :
LED светилки нудат едноставен начин да се заштедат пари и разубават вашиот дом.
Дизајниран со користење на најнова во LED технологија, овие LED светилки испорачува највисоко ниво на светлина квалитет и заштеда на енергија во елегантен дизајн кој лесно се вклопува во вашиот стандарден тела веќе ги имате во вашиот дом.
LED сијалица, го намалува енергија и трошоци за одржување во споредба со блескаво, халоген или компактни флуоресцентни светилки.
LED сијалица има 120 степен зрак агол за поефикасно осветлување.
Тие се слободни од UV и IR зрачење минимизирање на промена на бојата и исчезнува од материјали.
Тие се кул на допир што ги прави побезбеден за деца од традиционалните стандардни светилки кои се исклучително жешко.
Карактеристики :
База Тип : MR16
Моќност : 9 W 12 W 15 W
Живот : 50000 (H)
Dimmable : Да
Материјал : Алуминиум
Агол На Гледање : 60°
Напон : AC/DC 12 V
(Ако dimmable, постои 220 V или 110 V за избор. Pls остават порака што напонот што треба кога цел)
Пакет :
MR16 LED Сијалица

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
9w, 12w, 15w
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
Обликот:
Бар
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CE
Број на LED Чип:
1 buc
Бренд Име:
DOOYOR
Зрак Агол(°):
120°
Напон:
12V
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
База Тип:
MR16
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
100000
Моќ Толеранција:
5%
LED Чип Бренд:
Lumiled
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Должина:
60/72/86mm

Слични производи во категоријата