• Неодамнешно
  • -20 %
3800LM XM-L2 У2 LED Нурне 100 Метри Водоотпорен Подводни Нуркање Светло Факел Светилка Светлина Осветлување

3800LM XM-L2 У2 LED Нурне 100 Метри Водоотпорен Подводни Нуркање Светло Факел Светилка Светлина Осветлување

DEN 1187.00
DEN 1483.20

Количината на стоката
Това е достапна


Карактеристики :
1.Оваа светилка користи за XML L2 LED, за производство на многу светол зрак на светлина.
2.Излез светла може да дојде до над 3800 lumens [lm]
3.Внатрешна жици се однесува на висока ефикасност бустер коло, и може да се користат батерии во најголем степен
4.Телото на оваа светилка е изграден на авион-одделение алуминиум легура, и таа има многу цврста конструкција.
5.Хард-Елоксирани заврши; Анти-абразивни, слободни-нула, шок-доказ.
Спецификации :
1.Emitter Тип : XML L2 LED
2.Светла Боја : Бела
3.LED Количина : 1
4.Батеријата Configrations : 1x18650 3.7 v / 1*26650battery ( Батеријата НЕ се вклучуваат)
5. префрлете го Режимот : stepless Затемнување
6.Осветленост : 3800 lumens
7.LED животниот век : 100,000 часа
8.Материјал : Алуминиум
9.Леќи На Камерата : Обложени Стаклена Леќа
10.Рефлектор : Алуминиум мазна рефлектор
11.Обвивка во Боја : црна
Пакет Содржина :
1 x Нуркање Фенерче
(Без Батерија Нема Полначот)

Клучни карактеристики

Бренд Име:
walkefire
Осветлување Растојание:
200-500 m
Поддршка Dimmer:
Една датотека
Лумен:
Други
Водоотпорен:
Yes
Тип На Светилка:
нуркање
Зум:
No
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
боја:
Сина
Тип На Батерија:
Литиум Јонска,18650
сертификација:
CE,CCC
Тело Материјал:
Алуминиум
Wattage:
10W
Извор На Светлина:
LED Светилки
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
полнач:
Батерија
Функција:
Тешко Светлина,Шок Отпорни
Број На Модел На:
G10
Тип На Објект:
Рефлектори
Модел на LED Монистра:
XM-L2
Тип На Батерија:
26650

Слични производи во категоријата