• Неодамнешно
  • -31 %
LVJING 18W E27 SMD5730 LED Расте Светла 18 led диоди 12Red+6Blue Светилка за Цветни Растенија Хидропоника Светлина AC85-265V

LVJING 18W E27 SMD5730 LED Расте Светла 18 led диоди 12Red+6Blue Светилка за Цветни Растенија Хидропоника Светлина AC85-265V

DEN 134.00
DEN 194.40

Количината на стоката
Това е достапна


СПЕЦИФИКАЦИЈА
КАРАКТЕРИСТИКА на Оваа LED светилка е Сосема нов & висок квалитет Расте центарот на Вниманието нема сенка и да се во одлична состојба, тоа е заштеда на Енергија ниска потрошувачка на енергија, долг животен век и повеќе Енергетски ефикасни од Блескаво, HPS и повеќето Халоген Светилка Ниска греење, безбедно и издржливи. Лесен за инсталација и работа. Нашите LED расте светла ќе го промовира екстремни раст во закажувам вегетација и цветни циклуси резултира во ОГРОМНА приноси со помалку топлина, гарантира имаме тестирани на светлината на нашиот сопствен растенија со голем успех, па тоа е 100% работи , ова е голема разлика помеѓу другите продавачот на производи на Нашите светилки употреба Epistar Расте LED чипови, исклучиво : Сино(440nm 460nm, да им помогне на растенија растат); Црвено (630nm 660nm, да им помогне на растенија (цвет)
( Белешка : постојат многу LED расте светлата на пазарот, но повеќето од нив не се користи вистински РАСТЕ Led диоди. Како резултат на тоа, на бранови должини на светлата се неточни и тие може да го уништи вашиот растенија, трошат вашето време и пари. Нашата светла последните шест пати колку што се КРИЕШЕ светла и да ти даде 50%-70% заштеда во трошоците за енергија, Пријатна на допир - нема да горат растенија, Не го КРИЕШЕ токсини зелени производител е избор.
СЛИКИ

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Расте Светла
Број На Модел На:
zw0149
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
Алуминиум
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Карактеристики:
Хидропоника Зеленчук и Цветни растенија
Должина:
6cm
Ширина:
5
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
LVJING
Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No

Слични производи во категоријата