• Неодамнешно
WS2811 addressable 3D 35mm дијаметар полна боја јасно топката;DC12V;1.44 W;двојно двострано 3pcs 5050 led диоди секоја страна;40pcs/string;IP54

WS2811 addressable 3D 35mm дијаметар полна боја јасно топката;DC12V;1.44 W;двојно двострано 3pcs 5050 led диоди секоја страна;40pcs/string;IP54

DEN 2784.00

Количината на стоката
Това е достапна


WS2811 addressable 3 D 35mm дијаметар полна боја јасно топката;DC12 V;1.44 W;двојно двострано 3pcs 5050 led диоди секоја страна;40pcs/string;IP54
влезен напон : DC12 V
максимална струја : 4.8 А
моќност : 57.6
количината на топки за секој стринг : 40pcs
дијаметар : 35mm
led : 6pcs smd 5050 rgb led
IC тип : WS2811
зрак агол : 360degreen 3 D полна боја
моќта на секоја топка : 1.44 W
Корица : млечно
макс по string : 40pcs
контрола methord : SPI пиксели DMX контролорот или систем
Спецификација :
Дел No
РА-3 D-ТОПКА-WS2811-12 V-6 LEDS-35mm
Контрола IC
WS2811
(3wires;DC12 V+/DAT/GND)
Боја
целосна rgb боја,24bit,256 сива скала
LED Количина
6pcs SMD 5050 RGB LED
Текст Volt
DC12 V
Максимална струја
120 MA
Max Моќ
1.44 W
Возачот метод
Постојан струја коло
Димензија
35mm дијаметар
Агол на гледање
360degree
Заштита Ниво
IP54(тоа е подобро да се користи затворен само)
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
40pcs модул по string
Стандардна должина на жица
100mm од центарот до центарот на пиксели топка
Домување
јасно маска
Фиксна начин
предавање
Животен век
35000 часа
Гаранција
1 година
Операција температура
-40-50
Продавница температура
-50-60
Апликации :
светла назад светла, кабинет светла, edge светлина, архитектонски светла за коридор, крошна, archway, светла за патот
и контура означување; итн.
Тие можат да бидат добар избор за рекламирање,Led екран, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,
различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, дури и светлата за домаќинство кујни или соби, итн.
recommanded контролори :

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CCC,CE,FCC,ГШ,RoHS,ССА
Напон:
12V
Должина:
10cm pixel spacing
Карактеристики:
1
Висина:
35mm дијаметар
Ширина:
35mm diameter
Број На Модел На:
3D-ТОПКА-WS2811-12V-6LEDS-35mm
Бренд Име:
РИТА LED

Слични производи во категоријата