• Неодамнешно
  • -20 %
УВ led лента 395-405nm Ултравиолетови 2835/3528 SMD 5050 60led/m Флексибилна Лента String лента светилка 12V за DJ Флуоресценција партија

УВ led лента 395-405nm Ултравиолетови 2835/3528 SMD 5050 60led/m Флексибилна Лента String лента светилка 12V за DJ Флуоресценција

DEN 192.00
DEN 240.00

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики : Superbright 5050 2835 SMD УВ ултравиолетови LED, висок интензитет и reliabilit Водоотпорен флексибилни LED лента 60 SMD УВ ултравиолетови Led диоди по метар самолепливи назад со двојно страна селотејп за Одржување слободни, лесна инсталација Секој 3-LED cutable без оштетување на остатокот ленти Флексибилна лента за curving околу наведнува Ултра-светли но работи на ниски температури Спецификација на Текст volts : DC 12 V бранова Должина : 395-405nm Долг животен век 50,000+ часа Заштита Ранг : ip20 не е водоотпорен PCB Боја : Бела Е Dimmable : Yes(dimmer е потребно) Е Trimmable : Yes(cuttable на секои три Led диоди) Возење Режим : Contant Напон Зрак Агол : 120° Агол на Гледање : прилагодлив со монтажа позиција Работа Tempreture : -20° до 50° 5050 Големина : W1.0cm x T0.25c 2835 Големина : W0.8cm x T0.25c 5050 : 2w/m 2835 : 1w/m Апликација Ултравиолетова светлина, може да се користи за тестирање на хартиените пари и дезинфекција Пакет вклучуваат УВ Led Лента

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
5050, 2835
боја:
1m, 2m, 3m, 4m, 5m
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Бренд Име:
BINFU
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Број На Модел На:
led лента УВ
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Место на Потекло:
Кина Копното
Работа Tempreture:
-20 до 60°
Зрак Агол:
140 степени
Извор На Светлина:
led светло
is_customized:
Yes

Слични производи во категоријата