• Неодамнешно
  • -45 %
Нови година 10мм PCB LED лента 5050 12V флексибилни led лента светлина 120 led диоди/m, 600led/5m 5m/многу Топло Бела,Бела

Нови година 10мм PCB LED лента 5050 12V флексибилни led лента светлина 120 led диоди/m, 600led/5m 5m/многу Топло Бела,Бела

DEN 502.00
DEN 912.00

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики На Производот : 1. Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност. 2. Долг животен век 50.000 часа 3. Континуирана должина, се одликува со 5 метри. 4. Флексибилна лента за curving околу наведнува 5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем 6.Ултра-светли но работи на ниски температури 7.Ниска потрошувачка на енергија Спецификации : 1.Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.1cm 2.Емитуваат Боја : бела / топло бела 3.Заштита го Оценувате НЕ Водоотпорен 4.Работен Напон : 12 V DC 5.LED Количина : 120leds / m, 5meter / тркалаат 6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 ° 7.Работна Температура : -20 ° до 50 ° 8.350-450mcd/led 9.Wattage : 8 W/метар, 10.Температура на бојата : топло бела : 3000-3200k бела : 6000-6500 K Примена : 1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми, 2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци 3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
Пакет Содржина
5meters/1 Ролна

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Бренд Име:
BINFU
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
Led Диоди Број/M:
120pcs/m
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
8W
Спецификации (монистра светлина / m):
120Led
Место на Потекло:
Кина Копното
Работа Tempreture:
-20 до 60°
Зрак Агол:
140 степени
Извор На Светлина:
led светло
Големина:
L500cm (5M) x W1cm x T0.1cm
Емитуваат Боја:
Бела / топло бела
Wattage:
40w/5m

Слични производи во категоријата