• Неодамнешно
Бесплатен Превозот Led Светло Производителот 2018 Најдобар Квалитет Елоксирани У Облик Алуминиум LED Кат Светлина Профил 1m/еез 20 милиони/многу

Бесплатен Превозот Led Светло Производителот 2018 Најдобар Квалитет Елоксирани У Облик Алуминиум LED Кат Светлина Профил 1m/еез

DEN 4896.00

Количината на стоката
Това е достапна


led алуминиумски профил за led лента- спецификација-
1000mm X23.5mm X10mm(агол приклучоците вклучени)
1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента
2) Должината на Алуминиум LED профил 1 M
3) PC покритие на Алуминиум LED профил - -Млечниот/заоблачено
4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 1m со 2 парчиња на крајот капи
5) Клипови од Алуминиум LED профил 1 m со 2pcs на клипови
6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајн
7) агол конектори1m/еез
Ако имаше некоја посебна барање,како треба различна должина ,екстра додатоци(на Крајот Капи или Клипови), ве Молиме контактирајте со нас.
Answer : ___________________________ Note :
Имаме голем број на алуминиумски профили, pls контактирајте со нас за повеќе детали ако сте заинтересирани во други профили.

Клучни карактеристики

боја:
млечниот маска, транспарентен капак
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Ширина:
2.4cm
Употреба:
Пејзаж Осветлување
Должина:
100cm
База Тип:
Оптоварување
Карактеристики:
елоксирани сребро домување
Е dimmable:
No
Бренд Име:
YANGMIN
Број На Модел На:
YL2410
Напон:
12V
Употреба:
Индустриски
Wattage:
without LED chips inside
Должина:
1m/еез
маска:
млечниот/ транспарентен
Материјал:
Алуминиум+PC
Употреба:
за LED Лента домување
IP го оценувате:
IP20
Додатоци:
крајот капи+клипови
ПОВРШИНА:
елоксирани сребрена боја
Модел:
YL2410
Гаранција:
3 Години

Слични производи во категоријата