• Неодамнешно
  • -17 %
За EF-Nikon ef-Nik Леќа Адаптер Прстен Со Оптичко Стакло Фокус Бесконечност Планината да За Canon EF Објективот на Nikon Камера D5600,D3400

За EF-Nikon ef-Nik Леќа Адаптер Прстен Со Оптичко Стакло Фокус Бесконечност Планината да За Canon EF Објективот на Nikon Камера

DEN 1128.00
DEN 1358.40

Количината на стоката
Това е достапна


Фокус Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За Canon EF Објективот на Nikon Камера
На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.
Функција :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер.
Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се направени од метал, прецизност-машински и обложено со хром
Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи.
Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи.
Сатенски површина
Со оптичко стакло, поддржува фокус бесконечност.
Компатибилен со :
за Canon Објектив EF
за Nikon dslr фото Камера
за Nikon D5600,D3400,D500,D5, D810 A, D7200, D5500, D750, D810, D5300, D3300, Df, D610, D7100, D5200, D600, D3200, D800/D800 E, D4 S, D4, D5100, D7000, D3100, D300 S, D3000, D3 X, D90, D700
Пакетот Вклучува :
1 X Фокус Бесконечност Леќа Адаптер Одговараат За Canon EF Објективот на Nikon Камера

Клучни карактеристики

Компатибилен Бренд:
КАНОН,NIKON
Бренд Име:
Pixco
Број На Модел На:
за EF-Nikon

Слични производи во категоријата