• Неодамнешно
20l трговија на Големо GG3.3 borosilicate Лабораторија Реакција Опрема стакло Мешање Брод Електричен котел bioreactor

20l трговија на Големо GG3.3 borosilicate Лабораторија Реакција Опрема стакло Мешање Брод Електричен котел bioreactor

DEN 106752.00

Количината на стоката
Това е достапна

Целокупната структура е убава, лесно за ракување. Што е минимум за квантитет?
Еден сет
9. Предности на стакло реактор лага, со нејзината флексибилност и видливоста.
Еден слој Стакло Реактор е генерички термин за видот на брод широко се користи во процесот индустрии. Како ќе стакло пакет опрема?
Ние пакет овие стакло опрема во добро и Не кадење стандард дрвени случај. Може да се користи во широк температура се движат од висока температура (200°C)за ниска температура(-80°C).Опис На Производот
Xingyang Kori Инструмент Фабриката е производство на Стакло Реактор со различна големина во 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L
10 L,20 L,30 L,50 L,100 L,150 L,200 L се опционални за Експлозија доказ . Тоа се користи за различни процес операции како што се распаѓањето на цврсти материи, производ на мешање, хемиски реакции, серија за дестилација, crystallization, екстракција и полимеризација. Се што производителот или трговското друштво?
Ние сме професионални производител на лабораториски инструменти со историја of10 години. Како да се избере соодветна опрема ?
Можете да ни кажете на вашите барања (На пример : капацитет, температура опсег, притисок,
итн ), ние ќе ви препорача најдобриот соодветна опрема.
Детални Слики
Производ Серија
Работилница
Пакување & Испорака
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1. Страната се користи за да се поправи мешајќи род и, исто така, ги заштитат големите стаклени устата без да се сруши . Дестилација и рефлукс може да се врши во исто време. Отпорен на корозија празнење вентил е без мртов простор дизајн. Колку вида на вашиот стакло реактор?
На три начина : Еден наредени , Двојно наредени ,Тројно наредени Експлозија доказ не е на располагање
5. Она што е големината имаш?
Ние може да ви понуди 1 L,2 L,3 L,5 L, 10 L, 20 L, 30 L, 50 L, 100 L,150 L. Каков вид на плаќање рок не те прифати?
Нормално ние ги прифати TT, Paypal, Western Union, Alibaba Зачувам и L/В токму терминот со се
дискутирани за време на договорот. Може да понуди придружните објекти?
Да, ние може да ви понуди на вакуум пумпа, греење и ладење систем како што
побарувачката. Што е греење режим на еден слој стакло реактор?
масло/вода бања греење и греење мантија.

Клучни карактеристики

Класификација:
Лабораторија Thermostatic Уреди
Приклучок Тип:
Приклучете НИ се
Бренд Име:
KRYQCN
Напон:
220V
Број На Модел На:
DF-20L
Име на производ:
20L Електричен котел bioreactor
стакло материјал:
Висок Borosilicate Стакло GG3.3
Примена:
хемија,Индустриски,лабораториски,фармацевтски
Напон:
220V/110V
Мешање на брзина(вртежи во минута):
60-600
Топлина Вода/Масло Бања Моќ:
3000W
Греење Метод:
електрични апарати
Контролор:
дигитален дисплеј Брзина temprature Контрола
Дното На Испуштање На Вентил:
PTFE Запечатување
Пакет:
дрвена кутија

Слични производи во категоријата