• Неодамнешно
Повеќенаменски Лабораторија Коноп масло Дестилација машина 20l Хемиски Вакуум Ротари Испарувачот

Повеќенаменски Лабораторија Коноп масло Дестилација машина 20l Хемиски Вакуум Ротари Испарувачот

DEN 160080.00

Количината на стоката
Това е достапна


Опис На Производот
Xingya нг Kori Инструмент Фабриката е производство на Вакуум Ротари Испарувачот, со различна големина на 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 L
Експлозија доказ е задолжително за 10 L,20 L,30 L и 50 L
Ротари испарувачот е уред што се користи во хемиските лаборатории за ефикасно и нежно отстранување на растворувачи од примероци со испарување. Тоа главно се користи во медицината, хемиски инженеринг, biopharmacy индустрии за концентрација, crystallization, сушење, одделување и растворувач за обновување, особено погоден за концентрираат и да се прочисти висока температура лесно да се распаднат материјал.Ротари испарувачот има предности на големи контакт област, висока испарување ефикасна, лесно да се справи со, ниско ниво на бучава, добро запечатување перформанси.
Технички Податоци
Главни Карактеристики
1. Растворувач-отпорни PTFE и Viton дихтунзи, обезбедување долго време на работата.
2. ПИД температура контролер обезбедува прецизна контрола на температурата се одржува.
3. Силна & Трајни Нерѓосувачки челик рамка , од не ' Рѓосувачки челик 304 материјал.
4. Висок Borosilicate GG3.3 со единствен дебелина со добри перформанси во физички и хемиски својства.
5. Лесно, прав-напред визуелна работа со дигитални брзина и температура на екранот.
6. Посебни запечатување структура и запечатување материјали со висока отпорност на корозија.
7. Лесно да се инсталира и да се расклопуваат, лесен за ракување&одржување.
Детални Слики
Производ Серија
Работилница Пакување & Испорака

Клучни карактеристики

Класификација:
Лабораторија Thermostatic Уреди
Приклучок Тип:
Приклучете НИ се
Број На Модел На:
РЕ-2003 година
Бренд Име:
KRYQCN
Напон:
220V
Име:
20L Хемиски Вакуум Ротари Испарувачот
Ротари колба:
20L
Главната користи:
Фармацевтски, Биотехнологијата, хемикалии,cosmestics
Колекција колба:
10L
Ротирачка брзина:
120RPM
Вакуум Степен:
0.098 mpa
Стакло:
Висок Borosilicate GG3.3
Топлинска моќ Бања:
5000W
Максимална температура:
200 целзиусови степени
Пакет:
дрвена кутија

Слични производи во категоријата