• Неодамнешно
WEIPU SY1710, Водоотпорен Полнач, 5 иглички, IP68, жица за да жица моќ приклучок и бесплатен приклучок

WEIPU SY1710, Водоотпорен Полнач, 5 иглички, IP68, жица за да жица моќ приклучок и бесплатен приклучок

DEN 388.80

Количината на стоката
Това е достапна

SY17 Серија Пластични Навој Водоотпорен Полнач ,5 иглички
Материјал и Спецификација :
Спојување Тип : Навој Спојка
IP Рејтинг : IP68
Материјал : Пластика
Outshell Материјал : PA66 Најлон, отпорност кон пожар : V-0
Вметнете Материјал : PPS,Max температура 260℃,отпорност кон пожар : V-0
Контакт Материјал : Месинг со злато позлата
Престанок : Лемење
Парење Циклус : >500 пати
Температурата опсег : -25℃~+85℃
Изолација Отпор MΩ : 2000
SY 17 е во пластична обвивка IP 68 водоотпорен конектор, тоа е еден од нашите најпопуларни отворено вдп конектор.
1. Школка дијаметар(панел дупка исечок дијаметар) : 17mm
2. Број на контакти : 2-9 злато позлатен контакти
3. Кабел : 6-8ММ
Апликација за SY 17 (Навој) : Овој минијатурен IP 68 водоотпорен приклучок е идеален за внатрешна/надворешна и под вода hush услови, како што се надворешна led осветлување, LED панел екрани, отворено безбедносни камери, соларна енергија инвертер, медицински уред, комуникации, морски опрема ,системи за контрола, мерење опрема и опрема за тестирање, за податоци и напојување.
Услуги на клиентите :
Повеќе детали,ве молиме Контактирајте со нас.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
StanexCo
Број На Модел На:
SY1710/P5-SY1711/S5
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Примена:
RF, Осветлување,ПРЕДВОДЕНИ
Пол:
Машки и женски
Тип:
Circulare
ip:
IP68

Слични производи во категоријата