• Неодамнешно
  • -5 %
100pcs FFC / FPC конектор 1.0 mm 4 Pin 5 6 7 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 18 30 Стр Врвот Контакт Десен агол СМД / SMT ZIF

100pcs FFC / FPC конектор 1.0 mm 4 Pin 5 6 7 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 18 30 Стр Врвот Контакт Десен агол СМД / SMT ZIF

DEN 547.00
DEN 576.00

Количината на стоката
Това е достапна


FFC / FPC конектор 1.0 mm 4 Pin 5 6 7 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 18 30 СТР ВРВОТ Контакт Десен агол СМД / SMT ZIF
ТОП Контактирајте
Нула Вметнување Сила
Теренот 1.0 mm
Површината Планината ре-проток Лемење
FPC Конектор
0.5 A/50 V
Пакет во рефус, ако цел зголемување до 1000pcs, ленти и ролна ќе бидат обезбедени.
За посебна цел количина, се Меша работите,ние ќе го созд продажба доведе линк за вас еднаш барање

Клучни карактеристики

боја:
4 Pin, 5 Pin, 6 Pin, 7 Pin, 8 Pin, 10 Pin, 12 Pin, 14 Pin, 16 Pin, 18 Pin, 20 Pin, 22 Pin, 24 Pin, 26 Pin, 28 Pin, 30 Pin, 50 Pin
Број На Модел На:
FPCC-1-СМ-RA-Т-xx
Бренд Име:
RTLECS
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип На Производ:
FPC Конектор ВРВОТ Контакт
Теренот:
1.0 mm
Заклучување:
лизгајте го заклучите
Функција:
Прав агол SMT

Слични производи во категоријата