• Неодамнешно
200Pcs Избрани Изолирани Електрични Жица Терминали Crimp Конектор Лопата Сет

200Pcs Избрани Изолирани Електрични Жица Терминали Crimp Конектор Лопата Сет

DEN 432.00

Количината на стоката
Това е достапна


200 Pcs Избрани Изолирани Електрични Жица Терминали Crimp Конектор Лопата Сет
Спецификации : Количина : 200 Pcs(Црвена+Сина) Материјал : Бакар + ПВЦ+ Tinplate Црвена : Одговара на кабел / жица димензии (0.5-1.5mm2 22-16 AWG) Сина : Одговара на кабел / жица димензии (1.5-2.5mm2 16-14 AWG) Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат. Може да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликации. 100 Секој од Бои, ЦРВЕНА и СИНА Вклучуваат :
- 20 - M5 Прстен Црвена
- 20 - Машки Лопата 1.25-250 Црвена
- 20 - Женски Лопата 1.25-250 Црвена
- 20 - Целосно Изолирани Куршум Женски Црвена
- 20 - Куршум Машки Црвена
- 20 - M5 Прстен Сина
- 20 - Машки Лопата 2-250 Сина
- 20 - Женски Лопата 2-250 Сина
- 20 - Целосно Изолирани Куршум Женски Сина
- 20 - Куршум Машки Сина Тежина : 200g / 7.05 мл / 0.44 lb По Продажба на Услуги : 1 Година Гарантен Пакет Тежина : 200(g) / 7.05(оз) Пакет Димензии(Должина*Ширина*Висок) : 50(mm)*30(mm)*10(mm) / 1.97(во)*1.18(во)*0.39(во) Мало Пакување : не, Не Пакување ETH_PIT_304 Пакет се Вклучуваат : 1 x 200 Pcs Избрани Crimp Терминали Со Случајот

Клучни карактеристики

Бренд Име:
TN
Број На Модел На:
-
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Слични производи во категоријата