• Неодамнешно
  • -21 %
Нова Жешка PCI 3 Порти SATA + IDE Комбо Контролер Картичка Адаптер Конвертор VIA6421 Чип HDD AC388 QJY99

Нова Жешка PCI 3 Порти SATA + IDE Комбо Контролер Картичка Адаптер Конвертор VIA6421 Чип HDD AC388 QJY99

DEN 396.00
DEN 500.64

Количината на стоката
Това е достапна

Нова Жешка PCI 3 Порти SATA + IDE Комбо Контролер Картичка Адаптер Конвертор VIA6421 Чип HDD AC388 QJY99
Опис : Карактеристики :
Тип : PCI да SATA, IDE Адаптер Картичка
Компатибилен со Serial ATA Спецификација Rev. 1.0.
Интерфејс : 3 x SATA портови(2 внатрешни, надворешни 1) & 1 x ATA, IDE порта.
Трансфер на податоци го оценувате до 1.5 Gbps.
Поддржува проверка за грешка да се направи податоци повеќе стабилен кога се пренесуваат.
Serial ATA (sata) домаќин контролер чипот со 32-битни interfacing.
Вграден-во 256 бајт по FIFO порта за брзо читање/пишување операции.
Поддржува Microsoft ide работа и Intel автобус господар DMA операции.
Системот Поддржува : Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7/NT4
Пакетот Вклучува : 1 x 3 Порт SATA + IDE PCI Контролер РАЦИЈА Картичка
1 x Кабел
1 x CD Возачот

Клучни карактеристики

Должина на кабел:
Други
Тип:
pci-e Стој
Производи Статус:
Акции
Пакет:
No
Бренд Име:
Etmakit
Број На Модел На:
N/A

Слични производи во категоријата