• Неодамнешно
6FT Мрежни Рутери FTDI USB, RS232 за RJ45 Конзола Кабел За Cisco Рутер ZTE Рутер Ethernet прекинувачи Кабли 1.8 m 5m

6FT Мрежни Рутери FTDI USB, RS232 за RJ45 Конзола Кабел За Cisco Рутер ZTE Рутер Ethernet прекинувачи Кабли 1.8 m 5m

DEN 864.00

Количината на стоката
Това е достапна

За Windows 8 x32 2. За Windows 8 и Windows x64 3. Сите други линии се користи од страна на софтвер за контрола на податоци. За Windows ME 15. ЈП торба за секој. Поддршка FTDI VCP возачот и D2 XX возачот 11.6 FT Мрежни Рутери FTDI USB, RS232 за RJ45 Конзола Кабел За Cisco Рутер ZTE Рутер Ethernet прекинувачи Кабли 1. Поддршка за Андроид, Поддршка Win 8, Win 7, XP, 2000, Linix, Mac OS 8. Поддршка на Windows 8. Тоа е полесно да се шушка надвор кабел со јазичето надолу, во кој случај pin 1 е од десно, што води до многу потенцијал конфузија. Поголемиот дел од светот се уште го нарекува тоа RS232 но многу имиња се користи RS-232 D или ОВЖС-561 дефинира pin задачи за користење на RS-232 со RJ45 конектори. За Windows Server 2003 x32 11. Ќе треба RD, ТД и земјата. Во овој момент тоа е веројатно добро е да се спомене дека треба само три линии, за да имате функционална кабел. За Windows 7 x64 6. За Windows Vista x32 9. Но, повеќето од нас не го напишете софтвер на двата краја, па затоа може да почека засекогаш за јачина на транзиција, кој никогаш нема да се случи. За Windows XP x32 13. CE, Ro HS усогласеност Оваа конзола кабел е за ажурирање на DB9 да RJ45 кабел, можете да ги референца следниве DB9-RJ45 кабел информации : стандард порано позната како RS-232 или RS232 стана EIA-232 потоа ВРАТОТ-232. За Mac OS X 18.За RJ45 машки конектор, на оној што ќе се најде на двата краја на Cat6 кабел, pin 1 е левата повеќето pin кога ќе се погледне на конекторот со табот и кабелот се случува далеку од вас.1, Windows 8, 32bit или 64bit. Станот кабел, 28 AWG*8 јадро, голи бакар. За Windows Server 2008 R2 x64 4. USB, RS232 сериски конзола кабел 3. Три критички линии се управувани од страна на хардверот.
Поддржан од Оперативниот Систем на USB, RS232 RJ45 конзола кабел : Возачи се на располагање, кои им овозможуваат USB FTDI уреди за работа со следниве оперативни системи : 1. USB, serial COM порта за RJ45 машки рутер за поставување и контролирање 4. За Mac OS 9 19. За Windows 7 x32 5. Овој кабел треба да го инсталирате FTDI USB, RS232 возачи за различни OS, без возачот, на компјутер може да не се признае кабел како стандард COM порта. За Windows Server 2008 x64 8. За Windows Server 2003 x64 12. Надградба за cisco db9 RJ45 конзола кабел 12. За Windows XP x64 14. За Windows 98 16. FT232+ZT213 чип 5. Поддршка EEPROM, поддршка Добавувачот ID повторно пишување,поддршка Mprog3.

Клучни карактеристики

Должина на кабел:
180cm, 500cm
Тип:
Кабел Адаптер
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
ULT да се обединат
Пакет:
No
Број На Модел На:
U2-B08

Слични производи во категоријата