• Неодамнешно
Зелена Феникс Кинески Читање Книги Кинески Ветре Оценување на Читателот Серија Ниво 2:500 Збор Ниво (1CD)

Зелена Феникс Кинески Читање Книги Кинески Ветре Оценување на Читателот Серија Ниво 2:500 Збор Ниво (1CD)

DEN 408.96

Количината на стоката
Това е достапна

И во текот на ноќта може да се слушне луѓе се зборува и пее во внатрешноста. Но, она што на крајот се случува е шок за него!
. Една вечер темна , Geng Qubing гледа светлина сјае од таванот на куќата.
*Целосно илустрирани и текстови со привлечен дизајни кои го олеснуваат разбирањето и да се зголеми уживањето . Основни Информации за оваа книга :
Наслов : Зелена Феникс
ниво 2 : 500 збор ниво
Автори : Yuehua Лиу Chengzhi Чу со Qin Xie
Издавач : Пекинг Универзитетот Притиснете Објавување
Датум : 1 Март,2009
ISBN : 9787301149799
Страница : 68
Јазик : поедноставен Кинески ,англиски
Обврзувачки : Мат
Folio : 32 отворање Преглед на оваа приказна : стариот дом на Geng семејство е пуст за години.
*Најчесто оригинални приказни обезбедување свеж и интересен материјал за Кинески учениците ( па дури и мајчин Кинески јазик)
*Автентичен и ангажирање јазик направена од страна на професионални писатели бидат ставени во тим со педагошки стручњаци. за да се задоволат различните интереси на двете возрасни и млади возрасни ученици. Тој е дизајниран за више и средно училиште Кинески јазик за учениците од почетно до напредно ниво (вклучувајќи АП Кинески студенти),нудејќи нова можност да прочитате за задоволство и истовремено развивање на вистински флуентност ,градење на доверба ,како и зголемување на мотивацијата за Учење Кинески .

Клучни карактеристики

Тип:
Книгата
Бренд Име:
skcyedar
Жанр:
Образование
Публиката:
Возрасни
Број На Модел На:
Мат
Јазик:
Кинески и англиски

Слични производи во категоријата