• Неодамнешно
  • -20 %
Воздухот амортизерите три брзина switch се користи за фан серпентина контрола на температурата или греење ладење амортизерите/фан

Воздухот амортизерите три брзина switch се користи за фан серпентина контрола на температурата или греење ладење амортизерите/фан

DEN 276.00
DEN 344.16

Количината на стоката
Това е достапна


Фан серпентина три-брзина се префрлите
Три-брзина на префрлување може да се користи за да ги вклучите три-брзина фан. Силен ветар, мозочен удар, слаба правец на третиот блок брзина на ветрот, може да се широко се користат во централна климатизација фан серпентина брзината на вентилаторот. Со промена на фан три-брзина, се приспособат на фан воздушниот волумен, и на тој начин да се постигне целта на регулирање на внатрешна температура
Инсталација Мерки На Претпазливост
1) Инсталации : Терминали не се suiltable за 1.5 mm 2 жици
Препорачливо е да се користат 1mm 2 еден влакно бакарна жица
2) мора да биде инсталиран по електричната енергија, или лесно да се оштети компоненти на системот;
3) чекорите за Инсталација : по кутија моќ жици → завртка фиксна powershell → панел во задните школка → инсталиран;
4) Работна средина температура : -5 -55 centigrade; Релативна влажност : Максимална релативна влажност

Клучни карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови
Примена:
Комерцијални
сертификација:
CE
Тип:
термостат
Број На Модел На:
TFSW-3SPD
Функција:
3 seepd префрлате

Слични производи во категоријата