• Неодамнешно
Crimping алатка прирачник електричар посебни LY-06WF2C се однесува на коаксијален кабел линија

Crimping алатка прирачник електричар посебни LY-06WF2C се однесува на коаксијален кабел линија

DEN 304.80

Количината на стоката
Това е достапна


Профил на компанијата
Wenzhou ЛСД Алатки Co.,Ltd. специјализирана во развој и производство на високо-квалитетни crimping алатки, хидраулични алатки, алатка колекции, мрежни алатки, кабел вратоврска алатки, кабел машина и stripper, итн и е Кинески водечки производител на овие производи. Со над илјада посебна стилови и големини ЛСД нуди комплетен спектар на клешти за речиси секој апликација во трговијата и индустријата. Ние се концентрира нашето знаење и експертиза на клешти. Ова е единствениот начин да се оправда нашето барање, ние се најдобар снабдувач во однос на квалитет, иновативност и цена.ЛСД разбира дека конкурентна цена е клучен елемент за успехот; во исто време, добар квалитет секогаш доаѓаат во прв план. Квалитетот и Цената се основни вредности на нашата компанија. На овие принципи денес повеќе од кога и да било форма на основа на нашиот успех како меѓународно активни компанија.
Производ атрибути LY-06 WF2 C ,CRIMPING АЛАТКИ,MUTIL АЛАТКИ,CRIMPING АЛАТКИ
Модел
LY-06 WF2 C
Тежина
0.49 kg
Должина
220mm
Crimping опсег
0.5-2.5mm2
Рачка материјал
PP и TPR
Принудени ослободување уред за да се обезбеди безбедно operation2.Едноставна операција и удобен операција На ratchet уред, обезбеди притисок ефект на Притисок прилагодување на уредот, прилагодување сила ПП и TPR материјал се справи, анти страна лизгање зголемува триењето

Клучни карактеристики

Примена:
Crimping
Карактеристики:
Изолирани
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Рамен Нос
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
LY-06WF2C
Се Справи Со Стил:
Директно
Бренд Име:
ЛСД
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
боја:
црвено&сина
crimping опсег :
0.5-2.5mm2
Должина:
220mm
Тежина:
0.49kg

Слични производи во категоријата