• Неодамнешно
АП-06WF2C Висок Квалитет Рака Crimping Алатки за жица-крај ferrules и изолирани кабел линкови 0.5-2.5mm2 20-13AWG Ratchet Crimper

АП-06WF2C Висок Квалитет Рака Crimping Алатки за жица-крај ferrules и изолирани кабел линкови 0.5-2.5mm2 20-13AWG Ratchet Crimper

DEN 344.16

Количината на стоката
Това е достапна

АП-06 WF2 C Кабел crimping алатка Ratchet Crimping Алатка 1. За жица-крај ferrules и изолирани кабел линкови 2. Јаглероден челик со појачани и зацврстен и вилиците. 3. Континуирано crimping на претходно тензија обезбедува точни crimp. 4. Ratchet механизам обезбедува во согласност crimping на пред-и напнатоста во секое време 5. Брзо ослободување над-вози предизвика 6. Crimping опсег : 0.5-2.5mm2 20-13 AWG 7. Должина : 250mm Тежина : 0.57 kg

Клучни карактеристики

Примена:
Crimping
Бренд Име:
ЛСД
Материјал:
Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Рамен Нос
is_customized:
Yes
Plier Стил:
Европски
Се Справи Со Стил:
Директно
Карактеристики:
Мултифункционален
Број На Модел На:
АП-06WF2C
боја:
Црвена
crimping опсег :
0.5-2.5mm2 20-13AWG
Должина:
250mm
Тежина:
0.57kg

Слични производи во категоријата