• Неодамнешно
  • -21 %
Малцинство Miao ретро народни традиционални занаети Miao сребрен накит претерани мали обетки>>>сребро за жените Бесплатен превозот

Малцинство Miao ретро народни традиционални занаети Miao сребрен накит претерани мали обетки>>>сребро за жените Бесплатен превозот

DEN 1023.00
DEN 1295.04

Количината на стоката
Това е достапна

Објекти од Miao, Gejia, Шуи, Dong, Јао, Buyi, Yi, Zhuang и Li групи од југозападен провинции на Guizhou, Хунан, Јунан, Guangxi и Hainan во моментов се поставени на нашата продавница. Miao сребрен накит направени од страна на страна, овој процес да се направи за да сребро едноставна природна, полн со носталгични шарм. Само mail назад. (исклучување на црно не е голем квалитет проблем) новиот само се носат, ако не ги избрише, лебдејќи над јаглен ќе го направи валкани раце, стариот смисла на природата присутни по носењето на неколку пати.
Повеќето miao сребро jewelleries процес на стариот обработка, презентирање на чуден шарм.
Етничките малцинства на Кина се произведени fanciful, шарени костими со изразита вкусови. Купување Miao сребро не стар накит луѓето треба да се напомене, Miao сребро не се плаши од темнината се плаши од бела, ако не ни се допаѓа рачно изработени-стар Miao сребро, може да се купи miao сребро производи кои не се направи стариот.
 
За САД и Канада клиенти : (се вклучени сите трошоци)
Од Воздухопловната $10 (обично се 10-15 работни денови).
Ако не сте задоволни со стока, ве молиме да се чувствуваат слободни да дозволете ми да знам.
Miao сребро често се поскапи од сребро 925, главно поради тоа што Miao сребро изработка се многу исклучителна, неговата вредност е, главно, се рефлектира во уметноста. На miao сребро inlcude и Западна Брадата диви и единствен деликатна Ориентални паметни, разни модели, стилови на есцајг, емитира густа атмосфера на локалните. Јао групи се исто така голем број од двете страни на границата, и се произведуваат слични текстил и во двете области. Процесот на подобрување на олово Miao сребрениот до совршенство. Поради тоа што е рачно изработени стариот, старата боја ќе бидат различни.

Клучни карактеристики

Earring Тип:
Капка Обетки
Тип На Објект:
Обетки
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Број На Модел На:
AAAA
Обликотшема:
Срцето
Метали Тип:
тибетската сребро.
Пол:
Унисекс
Материјал:
Кубен Циркони

Слични производи во категоријата