• Неодамнешно
Бесплатен превозот Нови 2MP IR 30M 4x Оптички Зум AHD TVI CVI CVBS 4 Во 1 PTZ Куршум Камера Од 2 Мегапиксели 2.8~12mm

Бесплатен превозот Нови 2MP IR 30M 4x Оптички Зум AHD TVI CVI CVBS 4 Во 1 PTZ Куршум Камера Од 2 Мегапиксели 2.8~12mm

DEN 3158.40

Количината на стоката
Това е достапна

Бидејќи нашите производи се директно од фабрика, нема брокер или висок markup, на тој начин, ние сме на располагање за да се обезбеди квалитет на објекти, како и многу конкурентна цена. Време на испорака (плаќање е По. Олово Време : ред е предаден во рок од 1~3 работни дена по плаќањето е завршено.defualt AHD сигнал ouput. Кога ќе се сретне со секое плаќање прашање, ве молиме контактирајте со нас веднаш.0 ПРАТЕНИК
Резолуција
1080 P/30fps /1080p/25fps
Ротација
Пан:160º
Пан брзина
0-30°/s
IR спектар
30 M
IR контрола
PWM
AB скенирање
Поддршка, 0-160 степен
AB брзина
1-9 одделение избор
Претходно
220
Турнеја
3 групи ( секоја група 16 претходно、живеат време и брзина избор)
Калибрација
поддршка
FOV
H : 106.98 KG
Специјална Настава За 4 ВО 1 Серија камера
1. Ставање Ред :
3.
Бесплатен превозот Нови 2 MP IR 30 M 4x Оптички Зум AHD TVI CVI CVBS 4 Во 1 PTZ Куршум Камера Од 2 Мегапиксели 2.
Притиснете го копчето "Zoom+" или "Zoom-" за да се движат на опција за објектот 1.
Забелешка :
Ве молиме не промена на параметарот на Под OSD мени по случаен избор за да се избегне било неочекувано се случи. За други безбедност на објектите кои не се содржани во нашите состаноци, ве молиме да бидат слободни да ни испратите барање. Повик два пати претходно 102 за да внесете Под OSD мени.8°(Т)
НА
Авто
Фокус
Auto/Manual
BLC
Прилагодете
Моќност
DC12 V(2 A)
Температура
Внатрешна : 0º~+40º Отворено : -40ºC~+60ºC
Громот Доказ
6000 V
Пакет Големина
W265mm*D137mm*H130mm
Тежина
NW : 0.8 mm~12mm
Сензор
1/3" Прогресивно скенирање CMOS
Вкупно пиксели
2.
Кратенка ја поздравува се complaince со Pelco D и неговата Продолжена протокол.
Функција
Претходно Не. камерата само може да electirc контрола пан ротација, на навалување ротација е прирачник контролирани. Ова им дава голема погодност за сите апликација, намалување на трошоците, и лесен за одржување.
Ако нема слика или видео е заглавен во црна и бела, ве молиме бидете сигурни дека го видео излезот на сигналот, ТВ систем ( NTSC/Pal) помеѓу PTZ и контролирана опрема да биде во согласност, ако не, ве молиме да се прилагоди acco rdingly.8°(Т) V:76. Novoxy Технологија бродови на сите земји и региони низ целиот свет.

Клучни карактеристики

Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8-12mm зум
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Потрошувачка На Енергија(W):
25w
Димензии (L x W x D)(mm):
265X137X130MM
Мрежен Интерфејс:
Никој
Број На Модел На:
SK-HD345-4X
IR Растојание(м):
30m
Бренд Име:
NOVOXY
Напојување(V):
DC12
Минимална Осветлување(Лукс):
1/3
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Поддржани Оперативни Системи:
No
Висока Дефиниција:
2.0 Мегапиксели
Сензор:
CMOS
Тип:
AHD Камера
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
Стил:
PZ Куршум камера
Технологија:
Пан/зум
Леќа (mm):
2.8-12mm
Аудио Излез:
Никој

Слични производи во категоријата