• Неодамнешно
  • -5 %
Оригиналниот 1 Парче Нова Графика Калкулатор учат SAT/АП тест за 39gs мулти-функција калкулатор

Оригиналниот 1 Парче Нова Графика Калкулатор учат SAT/АП тест за 39gs мулти-функција калкулатор

DEN 998.00
DEN 1050.72

Количината на стоката
Това е достапна


Спецификации :
Конфигурација
Флеш само за читање меморија (ROM) (достапно за идни електронски надградба на софтвер) : Не
Случаен пристап меморија (RAM) : 256 KB
Обновливи сопствени мени копчиња : Никој
Обновливи обичај тастатура (кориснички режим) : Не
Периферни Уреди : Да
Поддршка Aplets : е
Поддршка библиотеки / RPL програми : Никој
Вектор операција
Декартови / Поларните : Да
Матрица Операции : Да
Матрица Уредник : Да
Цртеж карактеристики
2-D операција, многу, параметар мапирање : Да
Цел, пајакот, скала форма дијаграм : да
Цртање / сумирањето екран, кутија-тип на дијаграм статистика : Да
3-D диференцијални равенки, плоштад Цртање : Никој
Колона Квадратни, и избави картографија : Да
Најдете : сечат, extremum, падина, област : Да
Зум, песна ,, координира, сенка : Да
Математички својства
+, -, X, /, SQRT, 1 / x, ln, на екс, SQRT x : е
yx, дневник, 10x,%, Пи, n ! : е
Резултат : Yes
Степен, кривина, искачување на владата : Да
Тригонометрија / инверзна функција : Да
Хиперболичен / инверзна функција : Да
HP Реши апликативен софтвер (Корени) : Да
Дигитални интеграција : Да
Симболично Интеграција : Да
Дигитални Диференцијална : Да
Симболично диференцијација : Да
Аритметички : Да
Полиномска искоренување, Тејлор серија : Никој
Апсолутна вредност, заокружување : Да
Integer и фракционо дел на број : Да
Modulo операција, најмалиот број најголемиот број : да
Компјутер Алгебра Систем (CAS) : Не
Научни карактеристики
Кога decipoint / минути и секунди трансформација : Да
Поларните / Декартови координати трансформација : Да
Агол Конверзија : Да
База на конверзија и операција : Нема
Единица За Конверзија : Никој
Малку, Булова графика : Никој
Екранот и да печатите слики : Да
Статистичките својства
x, x2, y, y2, xy : да
Примерок на стандардната девијација, значи / пондериран просечен : Да
Вкупната стандардна девијација : Да
Линеарна регресија : Да
Комбинација, аранжман : Да
Пондериран просечен : е
Измените, спаси, име, листа : Да
Крива одговара (LIN, ДНЕВНИК, ЕКСТЕНЗИИ, POW) : е
Цртеж статистика : Да
Да претпоставиме дека за Препознавање : ДА
Интервал на доверба : Да
Други карактеристики
Корени : HP Реши
Дигитални нагорна / складирање или бајти : 128 KB
Скалабилни случаен пристап меморија (RAM) : Не
Одделение : Yes
Индикатор : Никој
Алфа програма совети : е
Влез форма, алфа string манипулација : Да
Индиректно решавање : Никој
Индекс јамка : Да
Алфа Листата : Да
Финансии Функција : Никој
Пакување Desrciption
Оригинална HP 39gs Калкулаторот *1(само машина)
.

Клучни карактеристики

Max. Бројки:
8
Бренд Име:
HHD-GЈ
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
HP39gs
Стил:
Графички Калкулатор
Применливи Батерија Тип:
двојно напојување
Извор На Енергија:
Батеријата
Употреба:
Да се пресмета
Известување:
испратено без батерија

Слични производи во категоријата