• Неодамнешно
  • -5 %
Нови Urnex Cafiza Еспресо Машина за Чистење Таблети, Пакување од 100 x 1.2 g

Нови Urnex Cafiza Еспресо Машина за Чистење Таблети, Пакување од 100 x 1.2 g

DEN 953.00
DEN 1003.20

Количината на стоката
Това е достапна


100 Urnex Cafiza Таблети 1.2 гр 12mm - За Saeco, Солис и Gaggia, Jura, Миле, Siemens, и сите Супер Автоматско Еспресо Машини
Добро кафе машина мора да биде добро одржување, чистење еднаш неделно. За да се обезбеди нормална употреба на кафе машина, италијански полу-автоматска кафе машина за подготовка на главата е обично од шест месеци подоцна, во различни степени на затнување проблеми, со цел да се намали грешката пакување работа, вие мора секогаш да се мијат меур. Се мијат меур мора да користите специјална чистење во прав, т.н. професионална прав мора да ги имаат следниве карактеристики : насочени кон отстранување на долгот. Метал и пластика не ги кородираат, на остатоци не-токсични!

Клучни карактеристики

Тип:
Кафематот Делови
Број На Модел На:
SMT-RQ096

Слични производи во категоријата