• Неодамнешно
  • -29 %
XINDA професионални Маратон Висока надморска височина Полно Тело Појасот Harnesses Анти Падне Отстранлив Заштитна Опрема

XINDA професионални Маратон Висока надморска височина Полно Тело Појасот Harnesses Анти Падне Отстранлив Заштитна Опрема

DEN 1806.00
DEN 2544.00

Количината на стоката
Това е достапна


Врвен Квалитет XINDA професионални Маратон Висока надморска височина Полно Тело Појасот Harnesses Анти Падне Отстранлив Заштитна Опрема
Бренд : XINDA (Кинески име : Hinda) Број : XD-A9516 Име : целиот body Harnesses Girdle големина : 75см-120cm Нога прстен големина : 50cm-70cm Материјал : Полиестер зајакнување на жици Боја : како што е прикажано Тежина : 2000g Сертификација : CE 2002 година Предмет : Качување проширување на пожар И спасување на надморска височина операции
инженерство за заштита на caver Спуст дигалки Висока јачина на полиестер Производи со користење на висока јачина на полиестер со вжарено материјал, подобра отпорност на абење, товарот посилни. Градите имајќи прстен Високото товарот капацитетот на градите прстен, кога на сила може да бидат рамномерно распоредени тежина појас И ногата прстен. Одржи назад тешки прстен Тежина назад поддршка појас прстен задните врска точка за поврзување на заштита на правдата. Предниот стомак имајќи прстен Предниот стомак имајќи прстен како врска точка да висат пред појаси, силна носивоста. Опрема прстен го Додадете овој опрема страна сигурносен појас јамка дизајн, лесен пристап до опрема.
ИМАЈТЕ на ум : Вие не може да се користи кога енкориџ точка. Страна енкориџ Страна сигурносен појас енкориџ, кога И спасувачката операција може да се одбие на безбедноста подигнат кабелот Поврзан со половината прстен на двете страни од имајќи прстен околу род се направи на ниво на фиксни заштита. Ткаенини Во половината и на нозете во дише перфорирани пена материјал, ефектот е поудобно да се користи. Машина за шиење технологија По машина за шиење појас прецизност, парична казна усогласување униформа, мали pinhole, висока густина.

Клучни карактеристики

Тип:
Harnesses
Бренд Име:
Xinda
Материјал:
Полиестер зајакнување на жици
Girdle големина:
75см-120cm
Нога прстен големина:
50cm-70cm
Тежина:
2000g

Слични производи во категоријата