• Неодамнешно
  • -9 %
Течението на Precat Кислород O2 Сензор за Рамен Алфа Ромео 147 1.6 јас Универзална-Ламбда Кислород Сензор Автомобили & Мотоцикли О2 Сензор

Течението на Precat Кислород O2 Сензор за Рамен Алфа Ромео 147 1.6 јас Универзална-Ламбда Кислород Сензор Автомобили & Мотоцикли

DEN 1697.00
DEN 1865.28

Количината на стоката
Това е достапна

Опис Течението на Precat Кислород O2 Сензор за Рамен Алфа Ромео 147 1.6 јас Универзална-Ламбда Кислород Сензор Автомобили & Мотоцикли О2 Сензор Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија вкупна Должина : 300 mm / 11.81" ТБ Број : TB050418 Број на Столбови : 4 Fitment :
Слика Детали
Како да се провери грешка кислород сензор ?
Зошто грешка на кислород сензор ?
Гаранција И Повратни Информации
Контактирајте Со Нас

Клучни карактеристики

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
о2 кислород сензор :
denso кислород сензор
универзална кислород сензор :
автомобил сензори
Воздухот Гориво Сооднос Сензор:
кислород сензор
о2 сензор:
ламбда сензор

Слични производи во категоријата