• Неодамнешно
2500w чиста синусен облик инверторот DC 12V/24V/48V на AC 110V/220V tronic моќ инвертер кола мрежа тај исклучување евтини 12 24 48 V

2500w чиста синусен облик инверторот DC 12V/24V/48V на AC 110V/220V tronic моќ инвертер кола мрежа тај исклучување евтини 12

DEN 12960.00

Количината на стоката
Това е достапна

1 kg
Почетна
биполарно меки почеток
Нисконапонски аларм
10. работна ефикасност
94.4 V
Температурата на работа опсег
-10°- +50°
Температура на чување
-30°- +70°
Влажност
Max.4 На
Фрекфенција
50 HZ ±0.
Опис На Производот
Модел
BR-2500 W
Излезна моќност
2500 W
Врв моќ
5000 W
Влезен напон
DC12 V
DC24 V
DC48 V
DC12 V
DC24 V
DC48 V
Излезниот напон
100 VAC или 110 VAC или 120 VAC ±5%
220 VAC или 230 VAC или 240 VAC ±5%
Не-loadcurrent (помалку од)
1.5 HZ или 60 HZ±0.5 V
59 V ±1 V
LED Светла
Сини индикатор за светло (инверторот излез, нормална работа); црвено индикаторот трепка (под / над напон, преоптоварување, температура, краток спој)
Заштита
Батеријата преку под / над напон, преоптоварување, температура, AC краток спој заштита (позитивни и негативни поларитетот заштита)
Осигурач
DC краток спој заштита
Екранот
LED high-definition дигитален дисплеј
Коло Топологија Која Како Рбет
Фреквенција линк
Ладење начин
Интелигентни ладење, вграден систем за ладење блок
Апликации
Пакување & Испорака
Ние обично го користите подолу бизнис експрес да достави примероци или мала количина на налози.
Време на испорака : 1-4days со универзален приклучок.5 V
42 V ±1 V
Низок напон затвори
9.5 V
40 V ±1 V
9.5 V
59 V ±1 V
14.
Ве молиме да не информирате ако имате изразат сметка, или добро се организираме на пратката.5 V
61 V ±1 V
15.
Компанијата Информации
Индустриски и Трговски Компанија започна да се кандидира businiess од 2006 година, која се наоѓа во Wenzhou Yueqing - светски познатата град за ниско-напонски електрични апарати.
Се внимание, ве молиме :
Почитувани купувачот,инверторот Default Universal plug ,ако треба и Други стандарди приклучокот ,ве молиме да Остават порака .80%
Влезниот напон спектар
9.5 V
40 V ±1 V
Низок напон за обновување
13 ±0.
Повеќе инверторот за избере
Чиста синусен облик инвертер
6000 W
Чиста синусен облик инверторот со полнач и ПРОЗОРЦИ
Изменета Синусен Облик Инвертер
300 W
500 W
600 W
800 W
1000 W
1500 W
2000 W
2500 W
3000 W
4000 W
5000 W
Изменета синусен облик Инверторот со полнач и ПРОЗОРЦИ
1000 W
1500 W
2000 W
2500 W
3000 W
Не-стандардни параметри може да се прилагоди.

Клучни карактеристики

боја:
12V да 110V, 12V да 220V, 24V да 110V, 24V да 220V, 48V да 110V, 48V да 220V, друг модел обичај, Забелешки Приклучок тип, Забелешка даночен број
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
BR2500W
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Излез Тип На:
Еден
Големина:
400*216*163mm
Тежина:
8.45kg
Влезен Напон:
види детали
Излезниот Напон:
види детали
Фрекфенција:
види детали
Излезна Струја:
види детали
is_customized:
Yes
Номинална моќност:
2500W
Врв моќ:
5000W(1s)
USB Излез:
види детали
Излез Waveform:
чиста синусен облик
Waveform Изобличување:
види детали
Ладење:
Фан
Место на Потекло:
Жеџијанг,Кина(Копно)
Тип:
исклучување мрежа

Слични производи во категоријата