• Неодамнешно
  • -5 %
10PCS 5A buck константен напон постојан струја не-изолирани чекор надолу модул (ДОЛАР) влезен напон 6-32V излезна моќност 1.25-30V

10PCS 5A buck константен напон постојан струја не-изолирани чекор надолу модул (ДОЛАР) влезен напон 6-32V излезна моќност 1.25-30V

DEN 1682.00
DEN 1770.24

Количината на стоката
Това е достапна


Модул Име : 5 Еден Долар константен напон постојан струја
Модул природата : Не-изолирани чекор надолу модул BUCK )
Влезен напон : 6-32 V
Излезниот напон : 1.25-30 V Континуирано прилагодливи,
Излез постојан струја опсег : 0.05-5 A Прилагодливи долго работат на струјата препорачува 3А во Внатрешноста На
Излез Turnlight Опсег : 0.05-0.15 Една светилка тековната спектар варира поради разликата во дел параметри.
Температурата на работа : - 40 ~ + 85 степен
работна фреквенција : 180 KHz
Конверзија ефикасност : највисок 95% (Ефикасност и влезен, излезен напон, струја, притисокот поврзани)
Краток спој заштита : Да (ограничување на струја е поставен за постојан струја вредност )
Во текот температура заштита : не Постои (повеќе-температура автоматски да го исклучите излез)
Текст Обратна Заштита : Не, (доколку се потребни, ве молиме внесете низа во диоди)
Излез анти-анти-наводнување заштита : Да
Полнење индикација : Кога полнење црвено светло, полн со зелена светлина. Пак светилка за откривање на струја.
Следниве се исти како и на " Жици : Жица, излез ВО влезот, ОД За излез
Модул големина : долго 49mm ширина 23mm висока 16mm
Следниве се исти како " answer : ___________________________ note : Модул тековната детекција за low-end откривање, ве молиме да не внесување на негативни и излез на негативни директно со краток жица!

Клучни карактеристики

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Напон:
влезен напон 6-32V излезна моќност 1.25-30V
Број На Модел На:
Чекор надолу Модул
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
моќ модул

Слични производи во категоријата