• Неодамнешно
  • -11 %
Крајната Дополнителен Комплет вклучувајќи Ултразвучно Сензор, УНО Р3, LCD1602 Екран за Mega2560 УНО Нано со Пластична Кутија

Крајната Дополнителен Комплет вклучувајќи Ултразвучно Сензор, УНО Р3, LCD1602 Екран за Mega2560 УНО Нано со Пластична Кутија

DEN 1538.00
DEN 1728.00

Количината на стоката
Това е достапна


Крајната Дополнителен Комплет вклучувајќи Ултразвучно Сензор, УНО Р3, LCD1602 Екран за Mega2560 УНО Нано со Пластична Кутија
Комплет листа :
Robotlinkng Дополнителен КОМПЛЕТ Надградба на Верзија (ЕУ Приклучок) :
1pcs Туториал CD
1pcs УНО Р3
1pcs Висок Квалитет на Мало Поле
1pcs USB Кабел
1pcs 65 Скокач Жици
1pcs 6 Pin Dupont Линија(Машки да се Женски)
1pcs 400 Точка BREADBOARD
1pcs Продолжување Плоча Содржат Breadboard Плоча
1pcs 9 V 1А Адаптер
1pcs MPU 6050 Gyroscope Модул
1pcs Hc-sr04 Ултразвучно Сензор Модул
1pcs UNL2003 Возачот Одбор
1pcs DC Мотор
1pcs 5 V Stepper Мотор
1pcs SG90
1pcs LCD1602 Без Назад Светлина
1pcs PS2 Игра Џојстик Модул
1pcs Еден Патот Реле Модул
1pcs 9 V Батерија Полнач
1pcs RGB led CC
25pcs LED (Бела,Црвена, Зелена, Жолта,Сина)
100pcs Отпор(10 R,100 R,220 R,330 R,1 K,2 K,5.1 К, 10 K, 100 K,1 M)
5pcs PN2222 , BC547 и BC557
5pcs 1n4001 Диоди
1pcs Thermister
5pcs 22pf и 1uf Capacitor
2 парчиња 50 V 10uf Capacitor и 50 V 100 UF Capacitor
2 парчиња 50К Potentiometer
1pcs Пасивни Ѕвончето
1pcs 74 HC595 N
1pcs MAX7219
1pcs L293 D
1pcs Инфраред примање на главата
2 парчиња 5mm LDR
5pcs Копчето Префрлате
1pcs IR-далечински управувач
1pcs една дигитална цевка
1pcs четири дигитални цевка
1pcs 8*8 dot matrix цевка
1pcs US1881 ДА-92
Совети :
Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .
Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД US $7, НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост/Сингапур Пост/e Packet/Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^-^
Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^-^!
Ви благодариме за вашата поддршка.! ^-^!

Клучни карактеристики

Бренд Име:
KUONGSHUN
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Број На Модел На:
дополнителен комплет
is_customized:
Yes

Слични производи во категоријата