• Неодамнешно
Atmega32U4 сопствени usb ажурирање програма модул одбор

Atmega32U4 сопствени usb ажурирање програма модул одбор

DEN 393.60

Количината на стоката
Това е достапна


Карактеристики : ATMEGA32 U4 работи на 5 V / 16 MHz Поддршка за Ar.duino IDE V1.0.1 Микро USB интерфејс за програмирање на одборот 4 10-малку ADC иглички 12 дигитални I / O (5 PWM способност) Rx и Tx хардвер сериски врски
Опис :
Оваа мала одбор не сите уредната otic вештини : 4-канал 10-малку ADC, 5 PWM игли, 12 ДИО и хардвер сериски врска Rx и Tx ви се познати. Водење на 16 MHz и 5 V, оваа комисија ќе ве потсетам на многу други компатибилни одбори ви се допаѓа, но оваа мала човек може да оди никаде. Постои напонски регулатор на одборот, така што може да се прифати напони до 12 VDC. Ако ви се снабдуваат нестабилно напојување одбор, бидете сигурни дека за да се поврзете на "RAW" на VCC pin. Оваа најновата верзија поправки на свила грешка, така што pin 14 е точниот знак. Исто така додадовме PTC осигурач и диоди за заштита на напојување коло и корекција на RX и TX LED кола На

Клучни карактеристики

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
-W
Употреба:
1
Посебни услуги :
Ажурирање на програмата
Пакет:
еден
Број на серија, број:
32u4

Слични производи во категоријата