• Неодамнешно
10pcs/многу AM2320 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, автентична Оригинална Може да го замени SHT20 SHT10

10pcs/многу AM2320 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, автентична Оригинална Може да го замени SHT20 SHT10

DEN 833.28

Количината на стоката
Това е достапна

Функција : Мерен опсег : Температура : -40 ~ + 80 Влажност : 0 ~ 99.9% RH Точност (25 животна средина) : Температура : ± 0.5 Влажност : ± 3% RH (10 .. 90% RH) Резолуција : Температура : 0.1 Влажност : 0.1% RH Слабеењето вредности : Температура : Тип на Сензор : Температура : resistive влажност сензори : капацитивни сензори за време на Одговор : Температура : 5s Влажност : 5s 1 / e (63%) температурата на работа опсег : -40 ~ + 80 ° C Напојување : DC : 3.1 ~ 5.5 V повратен сигнал : еден автобус / ЖИТО сигнал Домување материјал : PC пластични Тежина : 0.5 g

Клучни карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
WeiKedz
Напон:
Нормално
Број На Модел На:
AM2320
is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
Нормално
Примена:
компјутер
Состојба:
Нови

Слични производи во категоријата