• Неодамнешно
MPU9150 GY-9150 девет-оската 9 став три-оска 3 електронски компас забрзување gyroscope модул одбор

MPU9150 GY-9150 девет-оската 9 став три-оска 3 електронски компас забрзување gyroscope модул одбор

DEN 884.16

Количината на стоката
Това е достапна


Движење-сензори На Движење интерфејс е брзо да стане клучна карактеристика на многу потрошувачки електронски производи, како што се паметните телефони, таблети, конзоли за игри, паметни телевизии и повеќе.com/s/1o6 ENJ8u
MPU-9150 модул (Три-оската gyroscope + три-оската забрзување + triaxial магнетно поле)
Модул модел : GY-9150
Употреба на чип : MPU-9150
Напојување : 3-5v (внатрешни ниско напонски регулатор)
Комуникација : Стандард ЖИТО протокол за комуникација
Чип вграден во 16bit AD конвертор, 16-битни податоци излез (13 бита на магнетното поле)
Жиро опсег : ± 250 500 1000 2000 ° / s
Забрзување опсег : ± 2 ± 4 ± 8 ± 16g
Магнетното поле опсег : ± 1200u T
Користење на Shenjin PCB, Машина за заварување процес за да се обезбеди квалитет
Pin теренот 2.
MPU-9150 за систем-на ниво пакет (Si P : Систем во Пакет) производи, интегрирани две чипови : еден за MPU-6050, со три-оската gyroscope, три-оската педалот за гас, изградена-во сложени 9-оска на движење сензори фузија Алгоритам за дигитален движење сензори процесор (DMP : Дигитални Движење Процесор); другите за AK8975, е три-оската дигитални електронски компас. Овој производ е 4x4x1mm LGA пакет кој овозможува едноставна надградба на патот за MPU-6050 интегрирани шест-оска на движење сензори за следење на модул за лесна инсталација на простор-ограничени одбори. Способност за следење акции во слободен простор, се трансформира активности во текст команди, и им овозможуваат на потрошувачите да интуитивно да комуницирате со нивните електронски производи. MPU-9150 содржи девет-оска на движење сензори фузија алгоритам, може да се поврзете сите на внатрешните сензори, собирање на целиот сет на сетилните податоци.
На MPU-9150 вклучува движење-уреди со покажувач на фузија алгоритми и оперативни корекции за да им овозможи на производителите на електроника производи да се комерцијализира ефективни предлогот-врз основа на функционалност.54 mm
На MPU-9150 е првиот светски 9-оската Motion Tracking компонента дизајнирана за ниско-енергетски, ниска цена, висока-перформанси потрошувачки електронски уреди како што се паметните телефони, таблети и погоден за носене сензори
На MPU-9150 вклучува Inven Sense Движење-Фузија и Run-time калибрација на firmware, која им овозможува на производителите на движење-уреди со покажувач на производи за да се елиминира, одберете ја, и да се интегрираат во системот фаза На трошоци и проблеми на секоја компонента, и да се осигура дека на сензорот фузија алгоритми и калибрација постапки може да се обезбеди најдобрите перформанси на потрошувачите.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
W
Употреба:
Други
Посебни услуги :
Забрзување gyroscope модул
Пакет:
модул
Број на серија, број:
GY-9150

Слични производи во категоријата