• Неодамнешно
Електрична Искра Површина Грубост Споредба Примерок Грубост Споредба Примерок Блок Површина Грубост Разлика

Електрична Искра Површина Грубост Споредба Примерок Грубост Споредба Примерок Блок Површина Грубост Разлика

DEN 11087.04

Количината на стоката
Това е достапна


Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^-^
Електрична искра површина грубост споредба примерок грубост споредба примерок блок
Тип на површина грубост споредба модел на машински површина (надвор на паркингот надвор од паркот, планирање, дробење, мелење, здодевни дупка, рамни мелничката, на крајот мелничката, мелење), сечење жица, EDM, полирање, кастинг песок, челик шут експлозија, sandblasting површината и полирање површината итн. Тоа е преку визуелни и тактилни, употреба на компаративниот метод за проверка на работното парче за да го калибрирате површина грубост, и да се обезбеди насоки за дизајн на специфични методи на преработка и степен на грубост и интуитивно чувство и изглед својства, исто така може да се користи како визуелни помагала во машински стручни училишта. Неговата карактеристика параметар е аритметичката значи отстапување Ра на површината на профилот. Тоа целосно е во согласност со националните стандарди GB-6060-2, 3, 4, 5 и
националната верификација прописи JJG102 технички барања.
Главни карактеристики :
На површина грубост споредба дефиниција, материјалот е никел легиран, усвојува прецизност electroforming репликација процес, напредна технологија, стабилен квалитет, повеќето комплетна спецификации. Производот има предности на висока цврстина, добра отпорност на абење, и не ' рѓа, и е особено погодна за местото на производство.
Модел
Површина грубост дефиниција
Обработка метод
Електрична искра
Број на блокови
6
Ра вредност (UM) :
0.4、0.8、1.6、3.2、6.3、12.5
Големина
160mm*45mm
Договор со националниот стандард
GB6060.3-86

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
Електрична искра
Бренд Име:
Расте Инструмент
DIY Материјали:
Металугрија
Излез Тип На:
Други
Модел:
Површина грубост дефиниција
Обработка метод:
Електрична искра
Број На Блокови:
6
Големина:
160mm*45mm
Договор со националниот стандард:
GB6060.3-86

Слични производи во категоријата