• Неодамнешно
2018 Вградени Најновите Индустриски Компоненти Главниот Одбор Плоча Со Допир на Функцијата За Индустриски КОМПЈУТЕР

2018 Вградени Најновите Индустриски Компоненти Главниот Одбор Плоча Со Допир на Функцијата За Индустриски КОМПЈУТЕР

DEN 8303.52

Количината на стоката
Това е достапна

Ние ќе ги реши што е можно поскоро.0(Pin) GPIO 1×GPIO 8 Бити(4in/4out) PS/2 1×KB/MS2 Внатрешна конектор Екранот на Одборот 1×VGA/1×HDMI/1×LVDS(18/24 Битови внатрешна) Аудио Одборот 1×МИКРОФОН-во,1×Линија-надвор,да се Интегрираат звучна картичка ALC662,
2×2 W AMP конектор за (внатрешна) Екран функција 1 (4/5/8 Жица) Други Фан полнач, 2×мин-PCIE(Wifi/3 G/4 G),1×SIM слот Гаранција 1×GPIO 8 Бити(4in/4out) 12 месеци Цел информации Име на Модел PCM3-N2930 Стандардна Конфигурација J1900 ПРОЦЕСОРОТ,2.0/Внатрешниот 2×USB 2.45 kg(Вклучувајќи heatsink) Термички методи Fanless Работа Темп Работна Температура : -40℃-80℃.
ГАРАНЦИЈА УСЛОВИ
Ние обезбедуваме 18 месеци
Повратната информација е многу важно за нас, ве молиме да ни остават 5 ѕвезди повратни информации доколку не сте задоволни со нашата служба и нашите предмети, или контактирајте со нас ако има некои проблеми со нашите објекти. Ако треба.Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co.0 GHz,10 W
(Default) Intel N2930,1.0 GHz, SO-DIMM : 2 G, Одборот 1×VGA,1× LVDS (18 Бити), 3×USB,1×HDMI, 2×LAN,2
×USB(Внатрешен),1×GPIO(8 Бита),1×SATA,1×MSATA,2×MPCIE,4×РС 232,1×PS2/1×SIM слот,AUD
Моќ конектор (Pin),Аудио влез и излез пристаниште,Моќ дупка(9 V-25 V) Стандардни Додатоци Топлина мијалник, Сериски порт продолжување кабел,Sata кабел,switch,Моќ конектор Факултативна N2930 ПРОЦЕСОРОТ, Wifi/3 G/4 G,SO-DIMM : 2 G,SSD : 16 G/32 G/64 G
Опсег На Примена
Механички автоматизација, медицинска опрема, да играат игри, ПОС машина, автоматски сервис и интелигентни мало,Мобилни возило-монтирани компјутер решение
Пакување & Испорака
Пакување детали : Еден компјутер во подарок кутија (L*W*H)353*279*45mm , 10 компјутер во carto
Испорака : 3 дена по плаќање
ПЛАЌАЊЕ&ПРАТКАТА.5 W Чипсет Интел Bay трага СПЦ Меморија Одборот 2 G/4 G,1×DDR3,се Прошири 2 G/4 G SATA 1×SATA,1×M-SATA/SATA Систем Win7/Win8/Linux/XP I/O Lan се Интегрираат RTL8111 G,2×10/100/1000 Mbps RJ45 Сериски порти 4×COM(1×RS485/422 PIN,3×RS232 PIN) USB Одборот 1×USB 3.
Карактеристики Име на Модел PCM3-N2930 Механички Димензии 156×119(mm) Напојување 9 V-25 V Чувар дрва 0-255s Нето тежина 0., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел.само контактирајте со нас.Чување Влажност : 5% - 95% Систем ПРОЦЕСОР Intel J1900,2.

Клучни карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
PCM3-J1900
Тип:
Вградени Индустриски Плоча
Бренд Име:
Ling Џијанг
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel J1900 ПРОЦЕСОРОТ
Чипсет:
Intel Bay трага СПЦ
меморија:
Одборот 2Г до 4G
SATA:
1*SATA,1*М-SATA
систем:
Win7/Win8/Linux
lan:
1*10/100/1000Mbps RJ45
Димензии:
156*119(mm)
Напојување:
9V-25V
Нето тежина:
0.2 kg(Вклучувајќи го и heatsink)
Екранот:
Onbaord 1*VGA/1*ДП

Слични производи во категоријата