• Неодамнешно
2018 Фабрика Цена Мини-ITX Сите Во Еден Индустриски Плоча Со Допир на Функцијата За Вградени Плоча

2018 Фабрика Цена Мини-ITX Сите Во Еден Индустриски Плоча Со Допир на Функцијата За Вградени Плоча

DEN 8346.72

Количината на стоката
Това е достапна

0 GHz,10 W
(Default) Intel N2930,1.Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co.
Карактеристики Име на Модел PCM3-N2930 Механички Димензии 156×119(mm) Напојување 9 V-25 V Чувар дрва 0-255s Нето тежина 0., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.0/Внатрешниот 2×USB 2.Чување Влажност : 5% - 95% Систем ПРОЦЕСОР Intel J1900,2.45 kg(Вклучувајќи heatsink) Термички методи Fanless Работа Темп Работна Температура : -40℃-80℃.5 W Чипсет Интел Bay трага СПЦ Меморија Одборот 2 G/4 G,1×DDR3,се Прошири 2 G/4 G SATA 1×SATA,1×M-SATA/SATA Систем Win7/Win8/Linux/XP I/O Lan се Интегрираат RTL8111 G,2×10/100/1000 Mbps RJ45 Сериски порти 4×COM(1×RS485/422 PIN,3×RS232 PIN) USB Одборот 1×USB 3.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел.само контактирајте со нас.0 GHz, SO-DIMM : 2 G, Одборот 1×VGA,1× LVDS (18 Бити), 3×USB,1×HDMI, 2×LAN,2
×USB(Внатрешен),1×GPIO(8 Бита),1×SATA,1×MSATA,2×MPCIE,4×РС 232,1×PS2/1×SIM слот,AUD
Моќ конектор (Pin),Аудио влез и излез пристаниште,Моќ дупка(9 V-25 V) Стандардни Додатоци Топлина мијалник, Сериски порт продолжување кабел,Sata кабел,switch,Моќ конектор Факултативна N2930 ПРОЦЕСОРОТ, Wifi/3 G/4 G,SO-DIMM : 2 G,SSD : 16 G/32 G/64 G
Опсег На Примена
Механички автоматизација, медицинска опрема, да играат игри, ПОС машина, автоматски сервис и интелигентни мало,Мобилни возило-монтирани компјутер решение
Пакување & Испорака
Пакување детали : Еден компјутер во подарок кутија (L*W*H)353*279*45mm , 10 компјутер во carto
Испорака : 3 дена по плаќање
ПЛАЌАЊЕ&ПРАТКАТА.Работна Влажност : 5% - 95% Складирање Temp Складирање Температура : -40℃-80℃.Ние може да направи за вас.
ГАРАНЦИЈА УСЛОВИ
Ние обезбедуваме 18 месеци
Повратната информација е многу важно за нас, ве молиме да ни остават 5 ѕвезди повратни информации доколку не сте задоволни со нашата служба и нашите предмети, или контактирајте со нас ако има некои проблеми со нашите објекти. И со богатство на I / O функции, широко се користи во АТМ / КИОСК, ПОС, игра и автоматизација на полето на Таблет КОМПЈУТЕР и digital signage. 2018 Фабрика Цена Мини-ITX Сите Во Еден Индустриски Плоча Со Допир на Функцијата За Вградени Плоча Orderssssssss!!!!!!
Опис На Производот
На матичната плоча карактеристики Intel® Bay Трага чипсет, интегрирани quad-core Intel® Celeron® J1900 процесор, Intel® Седмата Генерација графика моторот и медиумите кодек на моторот за да се обезбеди подобрен обработка на слика перформанси и 3 D видео перформанси.

Клучни карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
PCM3-J1900
Тип:
Вградени Индустриски Плоча
Бренд Име:
Ling Џијанг
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel J1900 ПРОЦЕСОРОТ
Чипсет:
Intel Bay трага СПЦ
меморија:
Одборот 2Г до 4G
SATA:
1*SATA,1*М-SATA
систем:
Win7/Win8/Linux
lan:
1*10/100/1000Mbps RJ45
Димензии:
156*119(mm)
Напојување:
9V-25V
Нето тежина:
0.2 kg(Вклучувајќи го и heatsink)
Екранот:
Onbaord 1*VGA/1*ДП

Слични производи во категоријата