• Неодамнешно
  • -18 %
Останете Силни и Позитивни Инспиративни Цитати Винил Ѕид Налепници Уметност Decals за Домашна Декорација

Останете Силни и Позитивни Инспиративни Цитати Винил Ѕид Налепници Уметност Decals за Домашна Декорација

DEN 118.00
DEN 143.52

Количината на стоката
Това е достапна


Ако имате било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе ви обезбеди задоволително решение. Не брзаат да остави негативни повратни информации или отворен спор, инаку нашата служба за корисници може да се неактивни. Поради џет заостануваат, понекогаш не можеме да остане на интернет за 24 часа. Затоа, ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да ни остави пораки. Вашите прашања ќе бидат дадени одговори во рок од 12 часа во работни денови. Ако сакате да го прилагодите други големина на, ве молиме слободно контактирајте со нас преку порака.
Ве молиме запомнете дека ефектот сликата е само за референца и НЕ може прецизно да го претставуваат вистинската големина. 1cm ≈ 0.4 инчен, за вашиот референца.
За ново насликаните ѕидови ве молиме почекајте најмалку 3-4 недели пред да аплицираат. Бидете сигурни дека за да се чисти вашиот ѕид со сува крпа право пред примена, со цел да бидете сигурни дека ѕидот е прав слободни. Бидете сигурни дека ќе се применува decals со мазна површина. Тоа е не се препорачува да се држи на позадината. За големи димензии ѕид decals, 2 или повеќе членови се потребни за да се направи тоа добро.
Разликата помеѓу Резба Ѕид Налепници и Печатење Ѕид Налепници . Резба ѕид налепница усвојува гравирање технологија и е празен, без транспарентни рабови. Печатење ѕид налепница не е шуплива и имаат транспарентна рабови.
Чекор еден : Стави на трансфер филм на врвот на ѕидот налепница, тогаш гребење на површината на моделот со картичка повторно и повторно;
Чекор два : Сече на парчиња, ако е потребно. Отсечени екстра делови;
Чекор три : Излупете исклучување на преносот филм нежно од лист хартија, да го залепите на ѕидот, и гребење на површината на моделот повторно;
Чекор четири : Излупете исклучување на преносот филм нежно од ѕидот налепница.

Клучни карактеристики

Стил:
Модерна
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Број На Модел На:
my777
Класификација:
За Ѕид,За Плочка,Мебел Налепници
Сценарија:
Ѕид
Тема:
Знаци
Спецификација:
Single-piece Package
Бренд Име:
APONI
Материјал:
Винил
Услуга живот:
10 години важи за внатрешна
Функција:
еколошки / водоотпорен / fadeless
Техника:
Резба Исклучителна
Функција:
Дневна соба / Остатокот соба /Детска соба
Пакување:
Европскиот стандард
токсични:
Не-Токсични

Слични производи во категоријата