• Неодамнешно
Брза испорака нерѓосувачки челик 15kg чоколадо калење машина,чоколадо се топи машина

Брза испорака нерѓосувачки челик 15kg чоколадо калење машина,чоколадо се топи машина

DEN 105600.00

Количината на стоката
Това е достапна

Siemens сензор обезбеди електрична контрола чувствителност и температура се зачува ефикасност,кои ќе им овозможат на единствен чоколадо калење
2.Технички параметри на топење чоколадо машина модел KN-mm-08 KN-mm-15 KN-mm-30 KN-mm-60 моќ/напон 600 W/220 V 800 W/220 V 1300 W/2000 W напон 220 V/220 V големина на(mm) 435*510*480 560*600*590 900*670*1230 1130*750*1300 тежина(Н W) 29 KG 40 KG 122 KG 140 KG тежина(G. 3 Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Донесен целосно нерѓосувачки челик жица цртање производство,тоа е сосема усогласиле со храна стандард. W) 37 KG 52 KG 145 KG 182 KG греење режим на електрични електрични електрични електрични
3.Спецификација на топење чоколадо машина
1 стандардна температура 2 нерѓосувачки челик материјал 3 висока ефикасност 4 esay чистење
4. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ТНТ / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.Воведувањето на топење чоколадо машина опремата се подобрени со нашата фирма со референца со се повеќе стабилни работни перформанси и ефикасност .Карактеристики на чоколадо калење машина 1 температура прилагодување 2 m elting и складирање функција 3 со scraper , миксер и се промешува уред 4 нерѓосувачки челик 5 d igital контрола на температурата систем 6
со w атирови interlayer греење опрема , може да се користи за
надворешни h јадење и h јадат preservatio n
ве молиме имајте во предвид : 1
Ако сакате ни да ви помогне да се организира испорака и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште, ве молиме изберете пратката од страна на морето (морско пристаниште на морско пристаниште); Ако сакате ни да ви помогне
организира испорака и испорака до вашиот најблизок аеродром, ве молиме изберете пратката со авион (аеродром до аеродромот ) ; Ако сакате ни да ви помогне да се организира испорака и испорака до вашата домашна адреса, ве молиме изберете пратката од страна на internationalexpress,suchas TNT,DHL,FEDEX (doortodoor); 2 Ако одберете бесплатен превозот по море, нашата понуда е врз основа на CNF трговски услови! Тоа значи дека, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.

Клучни карактеристики

сертификација:
CE
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
KN-MM-15 чоколадо се топи машина
Број На Модел На:
KN-MM-15 чоколадо се топи машина
Напон (V):
220v
Моќност (W):
800W
сертификација:
KN-MM-15 чоколадо се топи машина
Функција:
KN-MM-15 чоколадо се топи машина
Додатоци:
KN-MM-15 чоколадо се топи машина
Име:
чоколадото се топи машина
Модел:
KN-MM-15 чоколадо се топи машина
Функција:
чоколадото се топи машина
Капацитет:
15kg
Големина:
560*600*590mm
тежина(Н W:
50kg
Греење режим:
електрични апарати
Моќ/напон:
800W/220V/110v
сертификација:
CE, ISO

Слични производи во категоријата