• Неодамнешно
  • -5 %
Автоматско Хидраулични Колбас Додатен Колбас Stuffer Commerical Колбас Месо Екструдер Пополни Колбас Кутии Машина SF-150

Автоматско Хидраулични Колбас Додатен Колбас Stuffer Commerical Колбас Месо Екструдер Пополни Колбас Кутии Машина SF-150

DEN 62928.00
DEN 66240.00

Количината на стоката
Това е достапна


Автоматско хидраулични Колбас додатен Колбас stuffer SF-150 Commerical Колбас месо екструдер Пополни колбас машина Кутии машина
Сликата покажува :
СФ серија на брзи колбас додатен се користи во преработка на месо претпријатија, индивидуални деловни и комерцијални домаќинства и други обработка направи колбас, шунка колбас, glutinous ориз дебелото црево и други производи.
Главните карактеристики :
1, од не ' рѓосувачки челик тело структура и здравствена безбедност, луксуз и убавина.
2, голем капацитет на цилиндар, хидрауличниот систем на воочи големината и enema, ниско ниво на бучава, со голема ефикасност.
3, со користење на увезениот и домашниот одлични електрични и хидраулични компоненти, добар квалитет, долг животен век.
4, промена-во текот прекинувач, подножјето на возилото, двојна контрола, безбедно функционирање.
5, подвижен тело, употреба е поширок.
6, користете една страна виси хидраулични пакет, инсталација, одржување е погодно.
7, нога се префрлите на контрола
Модел : SF-150 хидраулични автоматско брзо колбас додатен
Капацитет;15 L
Производство : 300 kg/H
Напојување : 220 v, 550 w
На надворешното пакување големина : 530 * 410 * 1350 мм
Бруто тежина : 140 кг
Нето тежина : 120 kg
Enema млазницата : стандард со 16 мм/19 mm / 25 mm 3pcs, цревни млазницата должина : 220 mm

Клучни карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
Напон (V):
220v
сертификација:
CE
Број На Модел На:
SF-150
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Моќност (W):
550W
Функција:
Пополнување
Капацитет:
15L
Производство:
300 kg/H
моќност:
220 v, 550 w
На надворешното пакување големина:
530 * 410 * 1350 мм
Бруто тежина:
140 кг
Нето тежина:
120 kg

Слични производи во категоријата