• Неодамнешно
  • -5 %
110/220V 3600W Комерцијални Електрични Контакт Griddle Скара Притиснете Плоча Стек Машина Сендвич Panini Скара Месо ЕУ/AU/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучок

110/220V 3600W Комерцијални Електрични Контакт Griddle Скара Притиснете Плоча Стек Машина Сендвич Panini Скара Месо ЕУ/AU/велика

DEN 19334.00
DEN 20352.00

Количината на стоката
Това е достапна

Производ параметри Пакување Големина:630*420*245mm Димензии:570*410*210mm N/W:26kg G/W:28kg Моќ:3600 W Горниот Одбор Големина:214*214mm Пониски Одбор Големина:485*235mm. Производ параметри Пакување Големина:630*420*245mm Димензии:570*410*210mm N/W:26kg G/W:28kg Моќ:3600 W Горниот Одбор Големина:214*214mm Пониски Одбор Големина:485*235mm
Опис на електрично греење на печка : 1,ставете малку масло за готвење во печка плоча рамномерно , се префрлат на снабдувањето со електрична енергија; 2, за контрола на температурата уред се наоѓа во предниот дел на производот, ротација на термостат може да се постави на температурата; 3, се Префрлат на снабдувањето со електрична енергија, моќ индикатор светлото е светла, и температурата контролер е ротира во правец на стрелките на часовникот насока, 4, како што се користење на процесот, абнормална појава, мора да биде веднаш запрен за да го користите, по испитувањето да се отфрли неуспех, може да продолжите да ја користите.Опис на електрично греење на печка : 1,ставете малку масло за готвење во печка плоча рамномерно , се префрлат на снабдувањето со електрична енергија; 2, за контрола на температурата уред се наоѓа во предниот дел на производот, ротација на термостат може да се постави на температурата; 3, се Префрлат на снабдувањето со електрична енергија, моќ индикатор светлото е светла, и температурата контролер е ротира во правец на стрелките на часовникот насока, 4, како што се користење на процесот, абнормална појава, мора да биде веднаш запрен за да го користите, по испитувањето да се отфрли неуспех, може да продолжите да ја користите. Кога чистење на печката тело за контрола на прекинувач и инструмент, сува крпа треба да се користи, и вода не се мијат директно, инаку електрични сопственост на печката ќе бидат погодени. 2, За долго време не се користи, треба да биде печка тело пакување добра меморија. Електрично греење на печка за чистење и одржување : 1, По еден ден од работа не е завршена, употребата на не корозивни чистење агенти за да ја исчистите површината на печката тело. 2, За долго време не се користи, треба да биде печка тело пакување добра меморија.

Клучни карактеристики

боја:
110V, 220V
сертификација:
CE,БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Додатоци:
Заклучување На Капак
Напон (V):
220v
Број На Модел На:
FY-813
Функција:
за пржење
сертификација:
3C
Моќност (W):
3600W

Слични производи во категоријата