• Неодамнешно
  • -10 %
DR61 60 Степен Преносни Дигитални Сјај Метар Со автоматски континуиран тест функции

DR61 60 Степен Преносни Дигитални Сјај Метар Со автоматски континуиран тест функции

DEN 12096.00
DEN 13440.00

Количината на стоката
Това е достапна


DR61 60 Степен Преносни Дигитални Сјај Метар Со автоматски континуиран тест функции
Inrtoduction : Интелигентни сјај метар, премерување уред е во согласност со меѓународните стандарди на ISO2813, DIN67530 и ASTMD523 меѓународните стандарди, националните стандарди GB9754, GB9966, GB/T13891 дизајнот и производството, технологијата достигна JJG696-2002 "specular сјај и сјај плочи" идентификација за работа на машина барања. Adverdage : DR60 A сјај метар производ карактеристики : мали димензии, мала тежина, навистина преносни машина. Со автоматски континуиран тест функции, будала работа, вистински паметен машина. Вграден-во вредноста на функцијата. Заштедите електрична енергија, освен грижете се, ефикасна, две Број 7 батерии може да се користи континуирано, за речиси 60 часа мери речиси еден милион податоци. Висока стабилност, висока прецизност. ЛЕР долг живот извор на светлина. DR61 интелигентни сјај метар технички параметри : 1.Параметар (ГШ сјај сјај единици) 2 .Мерење спектар : 0-199.9;резолуција:0.1;Грешка вредност : 3. проекција агол : 60 ° 4. Се измери големината на прозорецот : 14 x 28 mm 5. Домаќин на големината : 110 * 38 * 70 мм (должина x ширина x висина) 6. Нето тежина : 300 g
DR61 интелигентни сјај метар е главно се користи за автомобилот, апарати за домаќинство, инструменти : 1.f Automobile, апарати за домаќинство апарати, инструменти, мебел и други индустрии : пластични, боја, боја сјај површина мерење. 2.Изградба, декорација и други индустрии : подот, мермер, гранит, керамички плочки, керамички сјај површина мерење. 3.печатење, пакување индустрија : печатење со мастило, хартија сјај површина мерење. 4.Други индустрии треба да сјај површина мерење начин на употреба : по се подигне, директно до DR61 сјај метар дното рамно на мери објект површина, може да се детектира автоматски површината сјај.
Фабриката листа : 1, инструмент кутија; 2, домаќин; 3, стандардот одбор парче; 4, инструмент инструкции; 5, сертификат; 6, чисто платно

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
DR61
is_customized:
Yes
Мерен Опсег:
0~199.9
Резолуција:
0.1
Грешка вредност :
< 1.2
На стабилна вредност:
+/- 0.4
Тип:
сјај метар
Проекција Агол:
60 степен
Се измери големината на прозорецот:
14 x 28 mm
Земја на потекло:
CN

Слични производи во категоријата