• Неодамнешно
  • -18 %
12 Компјутери Комплет ibdgel Брендови лак Уметност Помине Гел LED УВ Впие Исклучување Гел Лак Долготраен Професионален Боја на Ноктите

12 Компјутери Комплет ibdgel Брендови лак Уметност Помине Гел LED УВ Впие Исклучување Гел Лак Долготраен Професионален Боја на

DEN 1771.00
DEN 2160.00

Количината на стоката
Това е достапна

Пакет листата :
1)1 Lot=1 Base Грб+1 Top Грб+било 10 Бои гел
2)Сите бои гел се ок
3)Сите база на грб и горниот слој е во ред
2. Зошто заврши нокти оштетени / лупено ?
① Да не полирање на ноктите со Нокти Датотека темелно
② Ќе се бранеа unevenly и не се исуши рамномерно
③ Постои residuum лево, тоа е јазот меѓу гел и нокти
④ Да не се излечи за доволно време гел слој не се исуши целосно или крушка Светилка е лоша состојба
⑤ Постои останатите cuticle, Дали се задржи растојанието помеѓу гел и вашите нокти жлебот
Q2 .Порака: се Сеќавам да оставите порака за нас кои бои бројот што го сакате.Или случаен боја ќе бидат испратени.
L&M 604 БОЈА ШЕМА
Q1 .Производ Функција: Совршено добро спакувани,не протекување;практично да работат;богата 604 бои ;висок квалитет;долготрајни за 30 дена. Зошто заврши нокти изгледа не како блесне како што се очекуваше?
① Да не четка непречено и има неколку четка-траги на површината на ноктите
②Your врвот грб не се вклопуваат добро со вашата боја гел, тие не одговараат ако тие доаѓаат од различни бренд
③You треба да се задржи за 20 секунди пред да ги исклучите вашиот врвот нанесен слој
④ Вашиот памук парче за избрише исклучување може да не се чисти, секое парче памук може да се користи само еднаш
⑤ Ве Молиме изберете течност за чистење кои не содржат acetone
⑥Top нанесен слој не се исуши целосно, да се излечи со LED светилка за најмалку 90sec е(УВ ламба 2 или 3mins) неговата зависи од крушка светилка состојба
⑦You може да се бранеа врвот грб премногу тенка и премногу помалку, четка доволно& соодветна горниот слој е нужно
.
② Ќе се бранеа премногу врвот палто или ќе се применува повеќе од 2 пати, Нормално мазна и еден тенок слој е доволно
Q3. Зошто заврши нокти имаат пукнатини ?
① Луѓе се направи нокти, премногу често, па тоа ќе станат меки и кршливи нокти, па ноктите може лесно да се биде укината понекогаш, и заврши нокти имаат пукнатини.
Повеќето Земји треба само 1~2 недели може да се добие на парцела ,како Европа Земјата , НИ и така натаму ,освен некои далечни земји, кои ќе земе 25~40days да пристигнат .

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Гел На Ноктите
Бренд Име:
ibdgel
Количина:
12 компјутери/многу
Број На Модел На:
УВ Гел
Состојка:
Смола
НЕТО-WT.:
15ml
Тип:
Гел За Полски
is_customized:
Yes
Боја Видови:
604colors
Advantage1:
Висока технологија.Hight квалитет
Advantage2:
Трае повеќе од еден месец
Advantage3:
Хит и еколошки
Advantage4:
Многу Лесно да се работи
Погоден светилка:
УВ/LED светилка е во РЕД
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Снабдување Тип:
Фабриката Трговија На Големо
Categery:
гел лак

Слични производи во категоријата