• Неодамнешно
  • -28 %
Viltrox L132B LED Студио за Светло во Видео Светилка Pannel Dimmable Ултра Тенок LCD Дисплеј 5400K Dimmable за dslr фото Камера за видео камера DV

Viltrox L132B LED Студио за Светло во Видео Светилка Pannel Dimmable Ултра Тенок LCD Дисплеј 5400K Dimmable за dslr фото Камера

DEN 1480.00
DEN 2056.32

Количината на стоката
Това е достапна


Таа има висока осветленост,природата и мека светла, стабилна температура на бојата.
На висока дефиниција LCD дисплеј нека операција интерфејс е јасно.
Можете да ги прилагодувате осветлувањето и бојата температура steplessly
Тоа е погоден за портрет, деца, свадба итн
Тоа може да се монтира на dslr фото и DV видео камера. Спецификации : Модел
L132 B
L132 T
Температура на боја
5400 K±100 ( фиксна )
3300~5600 ( Прилагодливи )
Б rightness
10%~100% ( Прилагодливи )
20%~100% ( Прилагодливи )
Највисок светлината
1082 LM
1065 LM
Максимална осветленост
870 Лукс / 0.5 m
832 Лукс / 0.5 m
Осветлување време
2.2 часа (100% осветленост , NP-750)
CRI
≥95 (РА)
Влезна моќност
Li-батерија NP-F550/F750/F960 sereis,
12 V/2 A,DC005 Општи интерфејс
Големина
255*100*30мм
Нето тежина
290g Пакет Листа : 1 x L132 B LED светло 1 x Топла чевли адаптер 1 x прирачник за Корисникот Батеријата не е вклучен!

Клучни карактеристики

Бренд Име:
VILTROX
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
Летно 5600K

Слични производи во категоријата