• Неодамнешно
  • -25 %
ЏИЈА-GUI ЛУО Boxwood скулптура gourd pendant резба декоративни занаети роденден подароци колекционерски предмети

ЏИЈА-GUI ЛУО Boxwood скулптура gourd pendant резба декоративни занаети роденден подароци колекционерски предмети

DEN 1224.00
DEN 1632.00

Количината на стоката
Това е достапна

Име на производ : Gourd Материјал : Boxwood Користи : дома дневна соба вино кабинет украсни орнаменти Автомобил декоративни pendant. Резба одржување : 1, висока температура изложувањето на сонце може да направи дрвен оштетени, за да биде беспомошна, тоа е лесно да се скрши.Затворен, ќе се чуваат и во влажна средина, спречување на времето-колиба. 2, внимание треба да се посвети на контролата на соодветна влажност, не дозволувајте резба во влажна средина за долго време, резбани дрвени мувла, може да користите песок хартија burnish, тогаш обложени со лак за да го заштити. 3, премногу сува животната средина, резба ќе попуштат.Имајте на ум не може да се стави на дрво во климатизација tuyere, да не се исуши попуштат, исто така, не го стави во близина на топлинска цевка. 4, три месеци од орев масло со мека крпа за да ги избрише.

Клучни карактеристики

боја:
6CM, 8CM
Материјал:
Дрво
Стил:
Традиционален Кинески
Тема:
Маскота
Бренд Име:
Џија-gui луо

Слични производи во категоријата