• Неодамнешно
  • -39 %
110V Далечински Управувач LED Sprayer Ладно Огномет Свадба Бар Атмосфера Реквизити Фаза Светла DMX Електронски Огномет Машина 700W

110V Далечински Управувач LED Sprayer Ладно Огномет Свадба Бар Атмосфера Реквизити Фаза Светла DMX Електронски Огномет Машина

DEN 29866.00
DEN 48960.00

Количината на стоката
Това е достапна


110 V Далечински Управувач LED Sprayer Ладно Огномет Свадба Бар Атмосфера Реквизити Фаза Светла DMX Електронски Огномет Машина 700 W
Производ параметри
Smart sprayer големина 200*200*270(mm)
Smart sprayer тежина 7.5 Kg
Smart sprayer авион на висина на 2~5 метри
Моќ параметри 220 V и 110 V
Работна моќност 700 W
Потрошен материјал за пакување спецификации 120g/7 минути
Контрола методот Прирачник безжичниот далечински управувач и DMX конзола
Далечински управувач растојание Прирачник безжичниот далечински управувач 50-100 метри
Производ вовед
Ова е еден вид на огномет што subverts традиционалните концепти. Во споредба со традиционалниот огномет, тоа е многу опасно и високо загадувачките. Развиено уникатен без чад, нула ризик интелигентни спреј опрема која целосно го исполнува пазарот јаз и ги задоволува потребите на клиентите.
Интелигентни sprayer се состои од механички, електронски и програма за контрола на софтверот. Работата е едноставен и лесен. Тоа може да се далечински контролирани рачно и програмирани од страна на компјутер за понатамошно подобрување на уметничко изразување. Нема ограничувања за местото, затворен и отворен може да се дадат на натамошно проширување на опсегот на употреба.
Апликацијата област
Внатрешна и надворешна уметнички изведби
Разни конференции, прослави и бренд маркетинг активности
Голем огномет се покаже
Музички Мини Fireworks Show
Семејство и група прослави

Клучни карактеристики

боја:
мини, Фаза верзија, во Странство Издание
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Напон:
110V
Бренд Име:
Zhenlong
Број На Модел На:
1200W МАГЛА ЧАД МАШИНА
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
моќност:
1200W

Слични производи во категоријата